Fotbal zahraniční

Barcelona chce znovu Williana

Londýnskému klubu navíc slavná Barcelona nabízí kromě hotovosti i útočníka Malcoma. Loni v létě patřil křídelní hrč Willian Borges da Silva k přestupovým prioritám Barcelony. Trenér Valverde ho chtěl mít ve svém týmu, přestože už hráčův věk atakoval třicítku.

Jenže jednání s Chelsea tenkrát nedopadla dobře, Chelsea měla odmítnout 70 milionů eur a tak se azulgranas obrátili na o hodně mladšího Brazilce Malcoma.

 

Toho už ale Valverde přímo nevyžadoval a podle toho to také dopadlo. Hráč, který stál pokladnu Barcy 41 milionů eu,r nyní v ligové soutěži vysedává pouze na lavičce a příležitost dostává pouze v domácím poháru.

 

Nyní ale Barcelona projevila zájem o Williana znovu a podle deníku Daily Mail předložila Chelsea nabídku ve výši 50 milionů liber a Malcoma k tomu.

 

Proslýchá se, že Chelsea bude nad operací přemýšlet, neboť Willianovi končí v létě příštího roku kontrakt a je zřejmě ideální čas ho prodat. Ačkoliv manažer Sarri by byl prvotně proti takovému prodeji, na druhou stranu chápe, že je třeba omladit tým.

 

Willian měl kromě Barcelony i lákavou nabídku z Číny, ale pokud by se měl rozhodovat, vybral by si rozhodně angažmá na Camp Nou.

 

 

                                                                                          Václav Prokůpek

REDAKCE