Fotbal zahraniční

Ronaldo v problémech: Znásilnění?

Jde do tuhého! Po týdnech relativního klidu znovu ožívá kauza údajného znásilnění Američanky Kathryn Mayorgaové, kterého se měl v červnu roku 2009 dopustit na hotelovém pokoji v Las Vegas hvězdný Cristiano Ronaldo.

Policisté hodlají k objasnění případu získat DNA portugalského fotbalisty, což by mohlo celou kauzu posunout o notný kus dál. A k prospěchu 33leté opory Juventusu by to zrovna nebylo.

Třiatřicetiletý Ronaldo se měl brutálního znásilnění Mayorgaové dopustit po jednom z večírků na hotelovém pokoji v Las Vegas. Mlčení tehdy pětadvacetileté ženy si měl fotbalista koupit částkou 8,3 milionu korun.

 

Po údajném aktu se měl Ronaldo Mayorgaové zeptat, jestli má bolesti. "Přitom šel na kolena a řekl, že z 99 procent jsem dobrý chlap, nevím, co je s tím jedním procentem'," popsala žena ve výpovědi.


Mayorgaová měla v dalších měsících údajné psychické problémy, které vyústily až v silné depresivní stavy. Ronaldo veškerá obvinění odmítl. „Bylo to dobrovolné. Je to nepravdivé obvinění. Jde jen o snahu se zviditelnit na můj účet. Už se mi to stalo několikrát," hájil se fotbalista.

Světlo do kauzy by tak mělo vznést právě DNA na šatech bývalé učitelky. Požadavek na získání vzorku DNA fotbalové hvězdy byl zaslán italské policii. Podle mluvčí tamní policie Laury Meltezerové již byl vydán patřičný soudní příkaz.

Právníci Mayorgaové považují porovnání vzorků ze šatů s Ronaldovou DNA za klíčový důkaz potvrzující verzi Američanky.

Mistr Evropy z roku 2016 však zůstává v klidu. "Mám čisté svědomí, nebojím se rozhodnutí soudu. Pravda vyjde najevo. Znásilnění bych se nikdy nedopustil. Je to proti veškeré mé víře a svědomí," píše na sociálních sítích Portugalec.

Proč Mayorgaová vyšla s celým případem na světlo až po devíti letech, to vysvětluje následovně. "Nechtěla jsem, aby se moje jméno propíralo v tisku. Navíc v souvislosti s tak slavnou osobností, jakou Ronaldo je. Měla jsem strach, bála jsem se. A také chci pomoci jiným ženám, kterým se něco podobného stalo, aby své problémy netajily a našly odvahu ukázat na viníka," říká čtyřiatřicetiletá žena.

 

Jaké následky údajný útok na ženě zanechal, popsala pro média i její matka Cheryl. "Nikdy na to nepřestala myslet. Každý den s tím musela žít. Volala mi a říkala, že ho vidí všude. Na billboardech, na obalech od mléka, všude. A že ji to ničí. Byly dny, kdy ani nemohla vstát z postele. Každý si myslí, jak je Ronaldo skvělý. Výborný fotbalista, skvělý člověk, pan Dokonalý. A ono je to všechno jinak."

                                                                    Václav Prokůpek

 

 

REDAKCE