Fotbal zahraniční

Remízu zařídil Messi

Fotbalisté Barcelony remizovali v 22. kole španělské ligy s Valencií 2:2. Lídr tabulky prohrával po půlhodině překvapivě o dvě branky, vyrovnání zařídil Lionel Messi. Valencie vedla od 24. minuty, kdy prošel středem hřiště Rodrigo a za obranou našel zakončujícího Gameira. Druhou trefu přidal z pokutového kopu kapitán Parejo.

Barcelona ale odpověděla o pár minut později stejným způsobem. Už padesátou penaltu v La Lize proměnil Messi. Víc jich mají na kontě pouze Cristiano Ronaldo (61) a Hugo Sánchez (56). Messi vyrovnal v 64. minutě a podtrhl devítizápasovou sérii se vstřeleným gólem.

Katalánský velkoklub nevyhrál v lize po osmi zápasech a jeho náskok v čele se může po odehrání kompletního kola zmenšit až na tři body.

Valencie je sedmá a bodově se na ni dotáhl San Sebastian, který porazil v baskickém derby Bilbao 2:1. Bilbao prohrálo po sedmi zápasech.

Čtvrtá Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance podlehla domácí Celtě Vigo 0:1 a prohrála potřetí z posledních čtyř zápasů.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo: Levante - Getafe 0:0, San Sebastian - Bilbao 2:1 (16. Oyarzabal, 45. Willian José - 82. García), FC Barcelona - Valencie 2:2 (39. z pen. a 64. Messi - 23. Gameiro, 32. Parejo z pen.).