Fotbal zahraniční

Outsider z Katalánska pokořil Real Madrid

Real Madrid prohrál s Gironou 1:2. Ačkoliv od 25. minuty vedl díky brance Casemira, Stuani a Portu ve druhém poločase otočili průběh zápasu. Girona tak poprvé v historii zvítězila na Santiago Bernabéu a utnula sérii výher Realu Madrid.

Hned v úvodu se přes Varana probil do zakončení Christian Stuani, který Courtoise, jenž proti němu rychle vyběhl, trefil do obličeje. Brankář Los Blancos byl tímto netradičním zákrokem poněkud otřesen, ale rychle se vzpamatoval a pokračoval ve hře.

Real Madrid poprvé vážněji ohrozil Bona až po čtvrthodině hry. Toni Kroos uvolnil Lucase, který se zbavil bránícího obránce a chtěl přehodit brankáře Girony. Bono ale reflexivním zákrokem jeho pokus zneškodnil. Vzápětí Stuani dobrou střelou opět prověřil pozornost Courtoise.

Skóre ve prospěch Realu, tak jako před týdnem na Wanda Metropolitano proti Atlétiku, otevřel Casemiro. Ve 26. minutě zahrával Toni Kroos rohový kop. Jeho první centr Bono ještě vyboxoval. Míč se ale dostal zpět k německému špílmachrovi, který přesně našel hlavu brazilského záložníka. Real tak vedl 1:0.

Na nepříznivý vývoj zareagoval po změně stran Eusebio Sacristán hned dvojitým střídáním. Ze hry stáhl Ponse a Porra a na jejich místa vyslal Aleixe Garcíu a Anthonyho Lozana.

Byl to ale Real, kdo chtěl rychle přidat druhou branku v utkání. Po pár vteřinách se k dobré střele dostal Marcelo. Jeho rána by zřejmě těsně zapadla pod břevno, a tak ji Bono musel vytáhnout nad. Chvíli na to se dvakrát v dobré pozici ocitl Benzema. Jeho první pokus ale zblokovala obrana Katalánů, ve druhém případě hlavičkoval jen do boční sítě.

Těsně před uzavřením 60 odehraných minut se do obrovské šance dostali Gironistes. Na centr Portúa z pravé strany si vyskočil Lozano. Proti jeho pokusu ale skvěle zakročil Thibaut Courtois. Dorážející Aleix García míč netrefil ideálně a mířil vysoko nad bránu. V této fázi zápasu Real Madrid poněkud vypadl z tempa a nedařila se mu kombinace.

Vyrovnat se Kataláncům podařilo v 64. minutě. Po velkém závaru před Courtoisem zahrál Sergio Ramos rukou. Nabídnutou možnost v podobě penalty využil Christian Stuani. 1:1 a závěrečná půlhodina zápasu slibovala pořádné drama a fušku pro Real Madrid.

Santiago Solari okamžitě zareagoval stažením Asensie. Na trávník přišel Gareth Bale. Real Madrid si ale nadále zahrával s ohněm a v 71. minutě trefil skvěle hrající Portu spojnici brány Thibauta Courtoise!

Šok na Bernabéu nastal v 75. minutě. Střelu Lozana ještě Courtois stačil vyrazit, ale jen k nabíhajícímu Portuovi, který se tentokrát již nemýlil. Girona tak během 10 minut otočila zápas a mířila k historické výhře nad Realem Madrid na jeho trávníku.

Snahu o vyrovnání na sebe v 81. minutě vzal Vinícius, jehož střela z hranice pokutového území skončila jen těsně vedle tyče. O pět minut později chtěl Bonoa přelobovat Bale, ale brankář Girony předvedl další skvělý zákrok.

Šance Bílého baletu pak vzaly za své v 90. minutě, kdy byl vyloučen Sergio Ramos.

Real Madrid prohrál 1:2 s Gironou. S týmem, který 12 zápasů v řadě nezvítězil. Jedním zápasem tak zahodil vše, čeho v posledních týdnech dosáhl. Po výhře Barcelony se šance na titul zase o kus vzdálily. Kvůli výhře Atlétika Real klesl až na 3. místo v La Lize.