Fotbal zahraniční

V MLS září slovenský reprezentant narozený ve Vyškově

Slovenský fotbalový reprezentant Albert Rusnák se střelecky prosadil hned v prvním zápase nového ročníku zámořské (chcete – li) americké MLS. Jeho gól znamenal zisk bodu pro jeho klub Real Salt Lake, který remizoval na horké půdě Dynamo Houston 1:1.

Albert Rusnák odešel do zahraničí roku 2013 z MFK Košice, konkrétně do Manchesteru City, potom zamířil do dvou dalších ostrovních klubů Oldhamu Athletic a Birminghamu City, aby po krátké epizodě v nizozemském SC Cambuur skončil v dalším klubu v „zemi tulipánů“ FC Groningen, se kterým získal čtyřiadvacetiletý záložník, který se paradoxně narodil ve Vyškově a má za sebou osmnáct startů ve slovenských reprezentačních výběrech.

Ve finále Nizozemského poháru 2015 v zápasu FC Groningen – FC Zwolle zazářil, když přihrál na oba vítězné góly v duelu, ve kterém Groningen vyhrál 2:0. Americký tým Real Salt Lake ho musel vykoupit, jelikož Albert Rusnák měl s FC Groningen smlouvu do roku 2020.

Albert Rusnák v MLS otevřel skóre ve 40. minutě po přihrávce od spoluhráče Coreyho Bairda si na hranici šestnáctky míč skvěle přebral a obešel obránce domácího Houstonu, aby pak balón umístil přesně k tyči domácí branky. „Měl jsem samozřejmě trochu štěstí, ale najednou jsem byl ve slušné střelecké pozici a řekl jsem si, že toho musím využít,“ řekl Albert Rusnák pro web Real Salt Lake

Dělbu bodů zařídil v 62. minutě domácí Mauro Manotas. Houston dohrával zápas s deseti hráči po tom, co v 81. minutě viděl druhou žlutou kartu Matias Vera. „Byl to pro nás dobrý vstup do soutěže, navíc na hřišti soupeře,“ uvedl Albert Rusnák.