Fotbal zahraniční

Sevilla i Rennes postupují v Evropské lize, loňský finalista z Marseille senzačně vypadl

Fotbalisté španělského prvoligového týmu FC Sevilla s českým reprezentačním reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem si v závěrečném kole skupinové fáze Evropské ligy zajistili účast v jarním play- off.

Španělský tým FC Sevilla doma porazil Krasnodar 3:0 a vyhrál skupinu J. Francouzský tým Rennes v přímém souboji o postup ze skupiny K porazilo kazašskou Astanu 2:0 a obsadilo druhé místo za Dynamem Kyjev, které podlehlo Jablonci 0:1. Pouze na lavičce Rennes zůstal další český gólman Tomáš Koubek.

Seville vyšel výborně úvod. Už v páté minutě otevřel skóre Wissam Ben Yedder a za dalších pět minut francouzský útočník náskok zdvojnásobil. Naděje hostů prakticky zhasly ve 49. minutě, kdy byl Cristian Ramírez vyloučen po druhé žluté kartě a penaltu proměnil Éver Banega.

Rennes potřebovalo k postupu Astanu porazit. V první půli byl blízko vedoucí brance Hamari Traoré, jehož pokus však vyrazil brankář Nenad Jerič. Ve druhém poločase už domácí svou převahu gólově vyjádřili. Benjamin Bourigeaud sice z penalty trefil tyč, ale dorážející Ismaila Sarr už se nemýlil. Navíc v 73. minutě senegalský útočník Sarr přidal druhý zásah.

Anglická Chelsea senzačně  remizovala v maďarském Székesfehérváru 2:2 a ve skupině L poprvé nezvítězila. Olympique Marseille doma prohrála s kyperským Apollonem Limassol 1:3, když zápas dohrávala bez dvou vyloučených.

Použitý zdroj: uefa.com