Fotbal zahraniční

Překvapivé pořadí v Bundeslize, Werder Brémy pošesté nebodoval

Porážku Werderu po sérii pěti bundesligových remíz neodvrátili ani obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka. Lídr soutěže se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy si po standardní situaci připsal hlavou první bundesligový gól Remy Bensebaini. O dvě minuty později vyběhl Pavlenka proti dlouhému nákopu z hloubi pole, u míče byl ale rychleji Marcus Thuram a Patrick Herrmann poslal odražený míč do odkryté brány.

Porážku Werderu po sérii pěti bundesligových remíz neodvrátili ani obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka.

Křídelní hráč Borussie přidal po hodině hry i třetí gól domácích. Ještě předtím ale pohrdl šancí na snížení Davy Klaassen, jehož penaltový pokus doprostřed brány vykopl gólman Yann Sommer. V závěru byl vyloučen po druhé žluté kartě Bensebaini a Werder zkorigoval skóre zásluhou Leonarda Bittencourta. Brémy prodloužily sérii bez vítězství na sedm ligových zápasů a jsou na 14. místě. Mönchengladbach doma vyhrál počtvrté za sebou.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Mönchengladbach - Brémy 3:1 (22. a 59. Herrmann, 20. Bensebaini - 90.+3 Bittencourt).