Fotbal zahraniční

Třetí kouč v Bundeslize padl, Mainz hledá nového trenéra

V německé lize v průběhu jednoho týdne skončil už třetí trenér. Bayern Mnichov se nedávno rozloučil s Nikem Kovaće, 1. FC Köln už nevede Achim Beierlorzer a nového kormidelníka bude mít také Mainz, na rozvázání spolupráce se s vedením dohodl Sandro Schwarz...

V německé lize v průběhu jednoho týdne skončil už třetí trenér. Bayern Mnichov se nedávno rozloučil s Nikem Kovaće, 1. FC Köln už nevede Achim Beierlorzer a nového kormidelníka bude mít také Mainz, na rozvázání spolupráce se s vedením dohodl Sandro Schwarz...Mainz letos v jedenácti bundesligových zápasech uhrál jen devět bodů a je až na šestnáctém místě tabulky. Před týdnem utrpěl na vlastní poměry rekordní ligový debakl 0:8 od RB Lipsko a reputaci si nenapravil ani včera, to doma nestačil na Union Berlín (2:3)."Mainz 05 a hlavní trenér Sandro Schwarz se dohodli na ukončení vzájemné spolupráce. Takový je výsledek jednání, která probíhala v sobotu večer a v neděli ráno," oznámil bundesligový celek na svých internetových stránkách.


Jednačtyřicetiletý Schwarz pracoval pro Mainz od července 2013 a po působeních u mládeže se o čtyři roky později ujal prvního týmu. Smlouva mu běžela do července 2022.

 

                                                                       Václav Prokůpek

REDAKCE