Fotbal zahraniční

Flick si vysloužil důvěru Bayernu Mnichov, odnesl to Dortmund

Bayern Mnichov před týdnem schytal výprask ve Frankfurtu a v týmu panovala hodně ponurá nálada, stačilo pak jenom několik dní a vše se obrátilo téměř o 180 stupňů. Vedení se odhodlalo ke změně trenéra, Nika Kovaće dočasně nahradil jeho asistent Hansi Flick a začal výborně...

Bayern Mnichov před týdnem schytal výprask ve Frankfurtu a v týmu panovala hodně ponurá nálada, stačilo pak jenom několik dní a vše se obrátilo téměř o 180 stupňů. Vedení se odhodlalo ke změně trenéra, Nika Kovaće dočasně nahradil jeho asistent Hansi Flick a začal výborně...Bayern v týdnu porazil Olympiakos a včera suverénním způsobem zvládl ostře sledovaný souboj s Dortmundem (4:0). Flick měl původně u kormidla zůstat dva duely, své působení v této roli si ovšem protáhne."Do odvolání povede tým trenér Flick. Můžete očekávat, že pod jeho vedením bude hrát tým i po reprezentační přestávce proti Düsseldorfu," nechal se po triumfu nad BVB slyšet předseda bavorského celku Karl-Heinz Rummenigge.

Bayern měl včerejší utkání pod kontrolou a po první půli vedl 1:0, když se opět prosadila letošní jistota Robert Lewandowski. Polský kanonýr po změně stran přidal ještě jeden zásah a přesně mířil i Serge Gnabry, deset minut před koncem se do vlastní sítě trefil Mats Hummels."Ani nevím, co (Rummenigge) řekl. Pro mě se nic nemění. Dostal jsem za úkol vést tým ve dvou zápasech a práci v této funkci jsem si užil. Od začátku jsem říkal, že ta dvě utkání jsou pro mě důležitá a zvláště pak to dnešní, pod což se podepsal i výsledek. Dvakrát jsme vyhráli a jsem maximálně spokojen," zářil štěstím Hansi Flick."Po takovém zápase nemůžete udělat nic jiného, než ocenit celý tým. Hráli jsme přesně podle našeho plánu. V prvních minutách jsme chtěli ukázat vůli po vítězství. Tým si vedl skutečně skvěle, podali jsme vynikající výkon. Ve středu jsme ukázali pokrok v defenzívě, dnes to pak nebylo dobré jen směrem dozadu, ale také dopředu. A z čeho mám zvláště radost - hráli jsme fotbal, na jaký jsou místní lidé zvyklí a jaký chtějí vídat pravidelně," radoval se dále Flick.

 

 

                                                                           Václav Prokůpek

REDAKCE