Fotbal zahraniční

Abdelhaka Nouriho dva a půl roku po komatu propustili do domácí léčby

Bývalého fotbalistu Ajaxu Amsterdam Abdelhaka Nouriho, kterého postihla srdeční příhoda a strávil rok v komatu, utrpěl vážné poškození mozku, propustili do domácí léčby. Nizozemský středopolař byl součástí kádru nejúspěšnějšího nizozemského klubu od roku 2015.

Bývalého fotbalistu Ajaxu Amsterdam Abdelhaka Nouriho, kterého postihla srdeční příhoda a strávil rok v komatu, utrpěl vážné poškození mozku, propustili do domácí léčby. Nizozemský středopolař byl součástí kádru nejúspěšnějšího nizozemského klubu od roku 2015.

 

 

Nastoupil v devíti zápasech, než se v čerenci 2017 jeho kariéra nečekaně ukončila, když zkolaboval přímo na hřišti během přípravného zápasu s německým bundesligistou Werderem Brémy. Další rok ležel v nemocnici v komatu.

 

Nouriho případ je také známý i tím, že stál místo týmového lékaře Ajaxu Amsterodam Dona de Wintera, který neposkytl hráči adekvátní první pomoc a začal s resuscitací příliš pozdě.

Informaci o přesunu Abdelhaka Nouriho do domácí léčby poskytl jeho bratr Abderrahim nečekaně v programu nizozemské televizní stanice.

„Od doby, kdy je doma, věci se vedou lépe, než když byl v nemocnici. Je si vědom, kde je, nachází se ve známém prostředí. Stále je připoutaný na lůžko a je velmi závislý na nás. Povídáme si s ním, jako kdyby nebyl nemocnýa díváme se s ním na fotbal,“ řekl bratr Abdelhaka Nouriho portálu goal.com.  

 

                                                                                 Václav Prokůpek

 

REDAKCE