Fotbal

Baník na Maltu neletí

Fotbalisté ostravského Baníku porazili v závěrečném duelu skupiny D slovenský Prešov 2:1 a bez ztráty bodu se stali vítězem základní části zimní Tipsport ligy. Final four se letos odehraje na Maltě, kam Baník vzhledem k soustředění v Turecku nepoletí. Místo něj tedy Mladou Boleslav, Brno a Slovan Bratislava doplní druholigové Táborsko. Také druhý Jablonec již předem ohlásil, že se startu na Maltě vzdává.

Baník měl turnaj zakončit již v úterý, kvůli závějím sněhu na hřišti v Orlové se však duel s Prešovem přesunul o dva dny později. Ostravští roli favorita zvládli a jako jediní zakončili základní část s plným bodovým ziskem.

Baník porazil v posledním utkání Tipsport ligy v Orlové Prešov 2:1, čímž si zajistil prvenství v základní části a účast ve Final Four příštího ročníku. Góly dali Martin Fillo a v 89. minutě Jakub Šašinka.

Úvodní branku vstřelil v prvním poločase z penalty Fillo. Soupeř během druhé půle vyrovnal, vítězný gól zaznamenal až dvě minuty před koncem Jakub Šašinka.

Turnaj se jako tradičně odehrál ve čtyř skupinách po čtyřech účastnících. Vzhledem ke zkrácení zimní přípravy se však pro určení konečného pořadí základní části vytvořila jedna společná tabulka. Letošní ročník teď vyvrcholí na Maltě. Kam zřejmě odcestuje Táborsko nebo Příbram.