Fotbal

Zkušený brankář Dostál zářil za béčko Zlína v MSFL

Tohle byl pouze jeho zápas. Zkušený zlínský brankář Stanislav Dostál šel po zranění pomoct třetiligovému béčku a na stadionu Frýdku-Místku předvedl neskutečný výkon. Osmadvacetiletý gólman zneškodnil domácímu favoritovi řadu obrovských šancí a jako bonus lapil dvě penalty.

Opora Fastavu nejprve v první půli vychytala mazáka Varadiho, po přestávce si pak vychutnala dalšího ex-ligistu Šumského. Mladí ševci hlavně díky famóznímu brankáři okradli valcíře o dva body, když ve čtrnáctém kole MSFL na horké půdě jednoho z aspirantů na postup senzačně remizovali 0:0.

„S výsledkem jsme nadmíru spokojeni, protože jsme tady hráli s tím nejmladším kádrem, co vůbec jde. Máme velké problémy nejen v A týmu, ale i u nás v béčku. Navíc se nám situace zkomplikovala těsně před utkáním, kdy Helebrand musel jet místo Hrdličky pomoci devatenáctce a Červenka se nám zranil při rozcvičení.

Když se nám pak zranil další hráč v první půli, tak jsme prakticky hráli s kluky z osmnáctky. I proto ten bod bereme všemi deseti,“ uvedl kouč Zlína Jan Jelínek.Také on vyzdvihl mimořádný výkon brankáře Dostála. „Bylo to o jednom hráči na hřišti, a tím byl právě Standa," chválil zcela po zásluze klíčového muže střetnutí. „Ještě jsem snad nezažil, aby nějaký brankář lapil v jednom utkání dvě penalty,“ přidává poklonu.

Pulpit se na střelce zlobil

První pokutový kop odpískal sudí Pochylý ve 26. minutě po evidentním faulu Uhříka. Varadi poslal míč po zemi k levé tyči, Dostál ale ránu vyrazil na roh.

Po hodině hry nedovoleně zastavil v šestnáctce soupeře Košák a rozhodčí znovu ukázal na bílý puntík. Ani Šumský ale neuspěl, když Dostál vystihl směr střely a balon nadvakrát kryl.