Fotbal

Zahraniční milionáři nastoupili ve 3. lize (ČFL) proti poslednímu a děly se věci

Sparťanská rezerva přivítala v rámci 13. kola ČFL Rakovník a hráči hostujícího celku se mohli těšit na měření sil s několika milionáři. Toho, kdo vážil cestu na Strahov a s tím spojené utkání ČFL mezi Sparťanským béčkem a Rakovníkem čekala zajímává podívaná. Na soupisce domácího týmu totiž bylo hned několik hráčů, kteří mají jednotlivě několikrát větší plat než hráči hostí dohromady!

Zatímco průměrné platy třetiligových fotbalistů se pohybují v tisících až desetitisících, hráči, kteří přišli trenéru Kotalovi na výpomoc, vydělají měsíčně až miliony.

Tým Václava Kotala posílil konkrétně trojlístek hráčů z „A" mužstva. Útočné řady tápající David Moberg Karlsson s Ben Chaimem , obranu vyztužil Costa,.

Právě švédský forvard Karlsson měl být hlavním tahounem letenského áčka, zatím je ovšem hodně za očekáváním a spíše naskakuje do třetí ligy.

Sparťanské béčko se třemi posilami rozhodlo o vítězství už v prvním poločase, kdy se v 8. minutě trefil Gabriel. Po faulu na Karabce zvyšoval z pokutového kopu jeden z výše zmíněných Karlsson. Na konečných 3:0 uzavíral skóre supertalent Karabec, který ve svých 16 letech stihl zaznamenat 2 góly v pěti zápasech mezi dospělými. Aktuálně se rezerva Sparty nachází na druhém místě za Táborskem o 6 bodů,které může zkrátit na polovic zápasem k dobru.

AC Sparta Praha B - SK Rakovník 3:0 (3:0)

Branky: 8. Gabriel, 18. Karlsson, 38. Karabec - ČK: 90. Tvrz (SK Raovník)