Fotbal

ČFL: Viktoria Plzeň B – Sparta Praha B 0:2

V odloženém 10.kole ČFL čekala rezervu Sparty cesta do Plzně, kde vyzvala B-tým Viktorie. Domácí Viktoria byla častěji u míče, ale nebezpečnější byla Sparta, která se radovala z první vstřelené branky ve 33. minutě, když pas Karabce zužitkoval Juliš. Po změně stran se skóre měnilo ještě jednou, a to když v 74. minutě proměnil Juliš pokutový kop po faulu na Marečka. Sparta porazil Viktorii Plzeň 2:0. Vítězstvím se rezerva Sparty přiblížila vedoucímu Táborsku.

V odloženém 10.kole ČFL čekala rezervu Sparty cesta do Plzně, kde vyzvala B-tým Viktorie. Domácí Viktoria byla častěji u míče, ale nebezpečnější byla Sparta, která se radovala z první vstřelené branky ve 33. minutě, když pas Karabce zužitkoval Juliš. Po změně stran se skóre měnilo ještě jednou, a to když v 74. minutě proměnil Juliš pokutový kop po faulu na Marečka. Sparta porazil Viktorii Plzeň 2:0. Vítězstvím se rezerva Sparty přiblížila vedoucímu Táborsku.

Od úvodního výkopu to byla domácí Plzeň, kdo častěji držel míč na svých kopačkách a přeléval hru od jedné postranní čáry k druhé. Viktoriáni dvakrát v prvních minutách vypálili na branku Kotka, avšak ani jednou svůj pokus nenasměrovali mezi tři tyče. Na druhé straně zaměstnával obranu Plzně, na ofsajdové lajně se pohybující, Juliš, kterého si nejčastěji všímal Šimon Gabriel, dvojče Adama Gabriela. Na trávníku tak nastala netradiční situace, kdy proti sobě stály dvojčata, synové Petra Gabriela.

V 19. minutě hledal Hezoučký spoluhráče na přední tyči, pozorný Talovierov však adresáta přihrávky předskočil a zamezil tak ohrožení Kotka. O tři minuty později rozehrál DMK dlouhý roh na Marečka, který z hranice velkého vápna prvním dotykem vypálil. Tečovaný projektil skončil jen těsně vedle plzeňské konstrukce. Po půlhodině hry se snažil Vácha prostrčit kolmicí míč na nabíhajícího Karlssona, ale neuspěl, protože se do přihrávky vložil jeden z obránců.

Viktoria praktikovala hlavně kombinační hru, které věřil trenér Horváth, což očekával sparťanský lodivod Václav Kotal a připravil své svěřence na kombinační styl soupeře. Kompaktní obrana Sparty pracovala na výbornou a nepustila plzeňské do zakončení a k tomu dokázala kombinaci několikrát přerušit a založit rychlý protiútok jako se stalo ve 32. minutě. Mareček skvělou přihrávkou do prostoru pravého křídla vybídl Karabce ke sprintu. Benjamínek týmu vedl míč až na úroveň penaltového puntíku a předložil míč nabíhajícímu Julišovi, který jednoduše uklidil míč do sítě – 1:0.

Chvíli na to se Karabec statečně probíjel na pravé straně a v kombinaci s DMK dokázali vyšachovat trojici protihráčů, do střelecké pozice se však ani jeden z nich neprobojoval. V posledních vteřinách prvního poločasu vyslal Mareček do samostatného úniku Juliše. Útočník Sparty se pokusil o lob, ale na Valeše si nepřišel. Sparťané tedy vedli po první části utkání o jeden gól.

Trenér Kotal neměl o pauze potřebu střídat, a tak do druhého poločasu vyslal totožnou jedenáctku. Krátce po změně stran se po levé straně prohnal Horák a centroval na Juliše. Nepřesné zakončení neskončilo mezi třemi tyčemi. Další příležitost Sparty měl na noze Adam Gabriel, střele však nedal potřebnou razanci a míč skončil jen v náruči Valeše. Do velkého vápna viktoriánů létalo množství centrů a s jedním takovým si v 55. minutě domácí gólman neporadil na jedničku, když mu míč vypadl z rukou. Naštěstí pro Valeše míč spadl přímo k jeho spoluhráči.

V 74. minutě byl ve „velkém mlíku“ poslán nedovoleným způsob k zemi Mareček a sudí Martínek jasně ukázal na značku pokutového kopu. Zodpovědnost na sebe vzal Juliš a penaltu proměnil – 2:0.

Čtvrt hodiny před koncem dostala Plzeň šanci volného přímého kopu. Exekutor sice síť rozvlnil, ale jen tu boční a Sparta nadále vedla dvougólovým rozdílem. Do konce mače zbývalo deset minut a Plzeň vrhla své síly do útočení ve snaze udělat ještě něco s výsledkem. Na hrotu sparťanské jedenáctky se v tu chvíli pohyboval DMK a čekal na vhodný odražený míč. A právě Karlsson v 80. minutě nebezpečně napřáhl z velké vzdálenosti. Tečovaná střela orazítkovala tyč. Aktivní Švéd o pár momentů našel za obranou Juliše, kterého v poslední možný moment odstavil Šimon Gabriel. Finální tečku za zápasem mohl udělat po kombinaci DMK s Patrákem Mareček, ale slabou střelu chytil Valeš. I tak Sparta porazila Viktorii Plzeň 2:0 a připsala si do tabulky ČFL důležité tři body v boji o první místo.

Příštím soupeřem rezervy Sparty Praha B bude pražská Admira, se kterou se ekipa trenéra Kotala utká v neděli 10. listopadu od 10:15 v Kobylisích.