Golf

Premiéra Kláry Spilkové na LPGA

Historický okamžik přichází. Česká profesionálka Klára Spilková v devátém roku své profesionální kariéry poprvé nastoupí do turnaje LPGA, jako řádná hráčka této nejvyšší světové série.

Stane se tak na opačném konci světa v Austrálii, kde se koná ISPS Handa Vic Open, první ze čtyř australských a asijských turnajů zimní části kalendáře LPGA.

„Moc se těším a před startem se cítím velmi dobře. Obě hřiště jsou v krásném stavu, na obou jsem trénovala. Hodně tu fouká, ale to k Austrálii patří,“ uvedla členka globálního týmu KPMG a jedna z osmnácti nových hráček LPGA na tomto turnaji.

Turnaj hrají současně muži European Tour a ženy LPGA a LET. Na startu bude 156 mužů a 156 žen. Prize money 2,2 milionů dolarů se dělí mezi muže a ženy rovným dílem. Turnaj se hrál v tomto formátu už v předchozích letech jako součást LET, letos je poprvé společnou akcí obou ženských tour. Loni měl název Oates Vic Open a Spilková jej hrála ještě jako hráčka Ladies European Tour. Skončila na 42. místě (+5).

Většina ženské světové špičky turnaj vynechává. Neuvidíme sestry Korda ani sestry Jutanugarn, Lexi Thomspon nebo Lydii Ko. Pro nemoc se odhlásila Brooke Henderson. Hrát budou Minjee Lee, Hull, Hall, Creamer, Pace, Reid, Boulden, Madsen, Maguire a Spilková.

Dějištěm turnaje je golfový klub s názvem 13th Beach Golf Links. Úvodní dvě kola turnaje se hrají na hřištích Beach a Creek, střídavě mužské a ženské flighty. Po druhém kole provede pořadatel cut pro 60 hráčů obou kategorií a po třetím další cut pro 35 hráčů. Poslední dvě kola se odehrají na Beach course.

Hřiště Beach má pro ženy par 72 a délku 5.925 metrů. Hřiště Creek má par 73 a délku 6.010 metrů.

Do prvního kola vyrazí ve čtvrtek Spilková z desátého odpaliště v pravé poledne místního času, tj. ve dvě ráno našeho času. Půjde ve flightu s Angličankou Bronte Law a Jihoafričankou Lee-Anne Pace.

                                                                      Václav Prokůpek

 

REDAKCE