Golf

Aligátoři na golfových hřištích: v USA normální!

Obří aligátor procházející se po golfovém hřišti. Může to znít jako senzace, ale ve Spojených státech se nejedná o výjimečný úkaz. Poslední takový případ zaznamenal minulý týden přímo na kameru svého telefonu Ed Vance na hřišti v Savannah Harbor ve státě Georgia. Podobnou situaci zažili v minulosti už i v Jižní Karolíně a opakovaně na Floridě, která je ostatně rájem aligátorů. Myakka Pines Golf Club v Englewoodu je zvyklý na takřka každodenní přítomnost tvorů dosahujících délky kolem čtyř až pět metrů.

Obří aligátor procházející se po golfovém hřišti. Může to znít jako senzace, ale ve Spojených státech se nejedná o výjimečný úkaz. Poslední takový případ zaznamenal minulý týden přímo na kameru svého telefonu Ed Vance na hřišti v Savannah Harbor ve státě Georgia. 

Podobnou situaci zažili v minulosti už i v Jižní Karolíně a opakovaně na Floridě, která je ostatně rájem aligátorů. Myakka Pines Golf Club v Englewoodu je zvyklý na takřka každodenní přítomnost tvorů dosahujících délky kolem čtyř až pět metrů.

 

Podle klubového manažera Mickieho Zady tato – pro někoho možná hrozivá – skutečnost nikdy nevedla k úvahám o uzavření golfového hřiště.

 

“Měli jsme tu dlouhá léta jednoho, přezdívali jsme mu ‘Big George’ a ten se potloukal kolem hřiště až do své smrti. Za třicet sedm let existence našeho klubu nedošlo k jedinému incidentu s aligátory, že by se jakkoliv snažili napadnout člověka,” dodal Zada.

                                                                           Václav Prokůpek

 

REDAKCE