Golf

PGA Tour v Dallasu: Korejský golfista vyhrál nad všemi hvězdami

Korejský golfista Kang Song-hun proměnil 159. start na PGA Tour v první titul na prestižním okruhu. Jednatřicetiletý hráč získal trofej z turnaje AT&T Byron Nelson v Dallasu díky výsledku 23 ran pod par. Kang Song-hun zvítězil s náskokem dvou ran před Američany Mattem Everym a Scottem Piercym. Vítěz tří majorů Brooks Koepka byl čtvrtý. Korejský hráč se nejlépe vypořádal s náročným programem. Kvůli dešti se třetí kolo dohrávalo o den déle!

„Šel jsem pozdě spát a usnul snad jen na tři hodiny. Na hřišti jsem se snažil co nejvíc soustředit a perfektně to fungovalo. Jsem šťastný,“ řekl unavený vítěz.

Cestou k titulu se Kang Song-hun blýskl ve druhém kole výkonem 61 ran, deset pod par, kterým vyrovnal rekord hřiště Trinity Forest. Hrálo se přitom v nepříjemném chladu. „Takový tady v květnu nepamatuju,“ řekl Kang Song-hun, který v Dallasu žije.

Kang Song-hunovou inspirací v mládí, když ho otec posílal na kempy od USA, byl Tiger Woods. „Tehdy dominoval a já snil, že jednou vyhraji na PGA,“ řekl Korejec. Na Den matek proto poděkoval především otci. „Za podporu, kterou mi dal.“

Tento týden se golfisté sjedou do Bethpage, kde se v novém termínu uskuteční druhý major sezony PGA Championship. Turnaj se do loňska hrál v srpnu.