Hokej

Budějovičák vychytal Motor

Nyní ovšem přijel do Českých Budějovic v dresu Poruby a vychytal svému týmu vítězství 4:0. Brankář Hynek Kůdela zařídil pro Ostravské první čisté konto v sezoně, když kryl všech 41 střel domácích.

Hosté po bojovném výkonu vyloupili Budvar arénu a připsali si cenné tři body. Rozhodující branka přišla už v první třetině, když se ve dvanácté minutě trefil Václavek.

 

„Jsme s výsledkem maximálně spokojeni. Přijeli jsme pro jakýkoliv bod a máme všechny tři. To je skvělé,“ pochvaloval si po utkání brankář Hynek Kůdela.

 

Pro osmadvacetiletého porubského gólmana se v probíhajícím ročníku jednalo o první čisté konto. Cenil si ho ještě více kvůli tomu, že přišlo na ledě jednoho z favoritů soutěže.

 

„Je to první nula jak pro mě, tak pro celý tým. Beru to jako třešničku na dortu. Tím, že to bylo v Budějovicích, to bylo ještě něco jiného. Užil jsem si to,“ říkal Hynek Kůdela.

Jednou v zápase ale přeci jenom inkasoval. Po bekhendovém zakončení Davida Gilberta puk skončil v síti, ale sudí ještě předtím zapískal a přerušil hru.

„Zpoza branky vyjel hráč a kotouč se odrazil přede mě. Nahrnulo se to na mě, slyšel jsem písknutí a diváky. Viděl jsem, že sudí okamžitě upažil, takže jsem si ulevil,“ popisoval moment z druhé třetiny.

 

V brance Poruby se Kůdela střídá s Danielem Dolejšem z Vítkovic. V tomto ročníku odchytal dvanáct utkání. „Dan má odchytáno podstatně více zápasů než já. Jsme tu tři brankáři, dalším je ještě Tadeáš Dvořák. Na koho trenér ukáže, ten jde do branky,“ komentoval dění v brankovišti svého týmu.

S ostravským celkem oslavil Kůdela v uplynulé sezoně postup do druhé nejvyšší soutěže, což je pro klub velký krok vpřed. „Nikde jsme to nechtěli říkat, ale měli jsme od začátku sezony ambice postoupit do Chance ligy, což se povedlo. Po sezoně přišly změny, obměnil se kádr a snažíme se bojovat o co nejlepší umístění,“ pravil Kůdela.

Letos se Slezané zatím pohybují ve spodní polovině tabulky, na play - off ztrácejí několik bodů: „Nějaké cíle máme, ale nechám si je pro sebe.“

V Motoru odchytal dvě sezony v první lize po vzniku klubu. V té třetí patřil do kádru, ale z pozice třetího gólmana do hry nenaskakoval. A tak začal měnit týmy. Působil chvíli v Norsku a jinak v druholigových týmech. Chytal v Šumperku i v budějovickém David servisu. Posun do vyšší soutěže si pochvaluje. „Rozdíl mezi první i druhou ligou je, ale i na tu druhou musí být člověk připraven,“ hodnotil.

 

Od jeho poslední sezony v Motoru už uplynuly roky, přesto na angažmá vzpomíná dodnes. Duely v Budvar aréně jsou pro něj vždy speciální. „Přes léto v Budějovicích s přítelkyní žijeme, mám tu spoustu přátel, kteří, když přijedu, tak se na mě přijdou podívat. V tom je to pro mě specifické,“ dodal hrdina středečního 44. kola Chance ligy.

 

V krátké době to byl druhý bývalý brankář Motoru, který ho vychytal. V Havířově ztroskotali Jihočeši na Ondřeji Bláhovi, teď to byl Kůdela a teď jede českobudějovický tým do Vsetína. Kdo chytá tam? David Gába.

 

REDAKCE