Hokej

Šlágr: Vsetín porazil Motor

Druhé Kladno přehrálo Litoměřice 5:2, ve šlágru kola zvítězil Vsetín 3:2 nad Českými Budějovicemi. Ve šlágru kola zvítězil Vsetín 3:2 nad Českými Budějovicemi.

Rozhodující gól Jihlavy zařídil v 16. minutě v početní výhodě útočník Adam Zeman, který se nahrávkou podílel i na druhé trefě. Kvůli trhlinám v ledu byl souboj přerušen a zbytek druhé části týmy dohrály před začátkem třetí.

V brance domácích dostal důvěru Jan Brož, který zastavil 31 střel. Záda mu kryl navrátilec ze Sparty David Honzík, který za Jihlavu naposledy chytal v sezoně 2015/16. V minulém i tomto ročníku navíc formou střídavých startů pomáhal i Slavii. Pražané prohráli čtvrtý duel po sobě.

Kladno rozhodlo o třetím vítězství v řadě už v úvodním dějství, v němž vstřelilo tři branky. V prostřední části Stadion snížil, ale Rytíři nepřipustili drama. Středočeši mají stejně bodů jako Vsetín (80), sehráli ale o zápas více.

Souboj mezi Vsetínem a Českými Budějovicemi proti sobě svedl trenéry Jiřího Dopitu a Václava Prospala, kteří spolu na mistrovství světa v roce 2000 oslavili zisk zlatých medailí. Z první části odešli vítězně Valaši, ale Motor v prostřední třetině stav zvrátil. Jenže Valaši se nepříznivým vývojem nenechali zlomit a v posledním dějství přišli s nejlepší možnou odpovědí.

Na obrat potřebovali pouze 64 vteřin. Nejprve se trefil nejlepší kanonýr soutěže a českobudějovický odchovanec Luboš Rob. Třiadvacetiletý útočník, který za Motor nastupoval ještě v minulém ročníku, vstřelil 31. gól v sezoně. Vítěznou branku Valachů obstaral útočník Radim Kucharczyk. Vsetín vyzrál na České Budějovice na třetí pokus v ročníku a celkově uspěl počtvrté za sebou. Jihočeši nenapravili domácí neúspěch s Porubou 0:4 a na Kladno a Vsetín ztrácejí už sedm bodů.

Přerov zdolal Benátky nad Jizerou 1:0 a zvítězil po čtyřech porážkách. O jediný gól se na ledě Středočechů postaral v 29. minutě v přesilové hře útočník Tomáš Sýkora. Dočasný trenér Přerova Vladimír Kočara oslavil první triumf.

Třebíč si před vlastními fanoušky poradila s Havířovem 5:2. Hosté nenavázali na předchozí tři výhry. Dvěma zásahy dopomohl k úspěchu Horácké Slavie útočník Michal Vodný.