Hokej

BLOG čtenářů: Kohouti ve čtvrtfinále

Českotřebovští Kohouti změří síly s Jiskrou Litomyšl, první zápas se hraje v neděli 3. února od 17 hodin na ledě soupeře. Celkem čtyřikrát v probíhající sezoně změřili síly hokejisté České Třebové a Litomyšle. O chlup úspěšnější byli Kohouti, kteří v této sérii vybojovali sedm bodů z dvanácti možných. Potěšující byl divácký zájem. Dvě utkání v České Třebové navštívilo 1 235 fanoušků, na dva duely v Litomyšli přišlo 1 004 diváků.

První duel se hrál vloni 14. října v Litomyšli, kde naplno bodovali Kohouti (6:4). V odvetné střetnutí, hraném 18. listopadu v České Třebové, se pro změnu radoval soupeř, vyhrál v prodloužení (6:5). Ve třetím utkání, vloni 16. prosince, využila Litomyšl výhodu domácího ledu (5:2). Naposledy se oba týmy střetly letos 20. ledna v České Třebové, kde dominovali Kohouti (8:4).

Nejlepší střelci ve vzájemných utkáních:  
Litomyšl: Holík a Barkóci 4, Pilavka a Křesťan 2.
Česká Třebová: Filip 5, Krejza a Štefka 3, Křečan a Schejbal 2.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:
Litomyšl: 1. Holík 43 kanadských bodů (11+32), 2. Pilavka 40 (26+14), 3. Skoumal 38 (19+19).
Česká Třebová: 1. Hemský 47 kanadských bodů (18+29), 2. Fúzik 44 (29+15), 3. Filip 43 (8+35).

Závěr nadstavbové části se hokejistům Litomyšle se příliš nepovedl, ve třech posledních utkáních vyšli bodově naprázdno. Nejprve prohráli v České Třebové (4:8), vzápětí ve dvou domácích střetnutích prohráli s Hlinskem (2:6) a Světlou nad Sázavou (2:4).

„Na to bych se příliš neohlížel. Každé mužstvo udělalo za nadstavbou tlustou čáru, v play off se začíná od nuly. Čeká nás divácky atraktivní série se silným soupeřem. Litomyšl má dvojici kvalitních brankářů, výborného obránce Holíka a řadu zkušených i mladých hráčů v obraně i útoku,“ říká manažer Kohoutů Vladimír Vaněk. „Nebude to jednoduché, nicméně naším cílem je postoupit dál.“

Další nedělní program: Chrudim – Choceň, Moravská Třebová – Hlinsko, Světlá - Chotěboř.

 

                                                         HC Kohouti Česká Třebová

 

REDAKCE