Hokej

STADIÓN senzace: Postup Moravských Budějovic

S předstihem postupující Sokolov do finále druhé ligy po čtvrtých duelech semifinálových sérií doprovodily další tři týmy. Baník se střetne s Vrchlabím, které i díky hattricku Jana Bergera udolalo Kolín. Ve finálovém menu se bude servírovat i derby Vysočiny! Moravské Budějovice zaskočily Šumperk a postupují, o kvalifikace se utkají s Havlíčkovým Brodem, který v nájezdech urval postup na ledě Valašského Meziříčí. Druholigové finále startuje úvodními duely v neděli 24. března.

Semifinále Střed + Sever

Staré karbanické přísloví o tom, že první vyhrání z kapsy vyhání, se potvrdilo v sérii Vrchlabí s Kolínem. Kozlové nejprve uspěli na soupeřově ledě, avšak další tři duely patřily favoritu. A to včetně toho posledního. V něm rozhodl faktor Jan Berger.

Vrchlabský útočník totiž hattrickem rozstřílel domácí, a to zejména smrtícím úderem v 59. minutě, na který už měli Kolínští zatraceně málo času na reakci. Postup celku z Krkonoš korunoval v poslední minutě Pilař a horalé už se chystají na jistě vypjatý souboj s podobně ambiciózním Sokolovem.

SC KOLÍN – HC STADION VRCHLABÍ 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Malý (Zumr), 40. Malý (Hanzl, Bezděk) – 18. Berger (Matějček, Bláha), 22. Berger (Matějček, Bláha), 59. Berger (Půlpán Aleš), 60. Pilař (Jirků). 
Konečný stav série: 1:3.

 

Semifinále Jih + Východ

Valašské Meziříčí si po vyřazení Žďáru nad Sázavou brousilo zuby na další celek z Vysočiny. Bruslaři z Havlíčkova Brodu se nakonec ukázali nad síly Bobrů, ale favorit to neměl rozhodně lehké. Potvrdilo to i čtvrté utkání, které se nakonec ukázalo jako rozhodující. Hosté z Kotliny záhy vedli, aby domácí Žákem a Vaňkem otáčeli skóre.

 

Vyrovnání Milfaita bylo na dlouhou dobu poslední trefou a rozhodnutí přišlo až v nájezdech. Tam Ludvík v páté sérii poslal Bruslaře do finále.

Lídr východní skupiny druhé ligy se musel ve čtyřzápasové sérii překvapivě sklonit třetímu celku skupiny Jih. Moravskobudějovická Žihadla favorizované Draky dokonale zaskočila, vše dokonala ve čtvrtém duelu. Svěřenci Augustina Žáka sice od první minuty prohrávali, ale našli ve svém středu rozdílového hráče – Radim Ferda zlomil zápas ve třetí třetině hattrickem a stal se tak hrdinou žlutočerných barev!

 

Spanilá jízda Moravských Budějovic tak pokračuje do finále s Havlíčkovým Brodem, naopak Draci sezónu končí. Celek z podhůří Jeseníků však měl ambice jistě vyšší.

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – DRACI ŠUMPERK 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Horký (Krutiš, Kabelka), 30. Peroutka (Kadela), 41. Ferda, 45. Ferda, 57. Ferda – 1. Drtil (Čuřík), 44. Čuřík (Drtil, Sedlák). 
Konečný stav série: 3:1.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BK HAVLÍČKŮV BROD 2:3 po samostatných nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Žák, 13. Vaněk (Dvořák) – 3. Matušík, 25. Milfait (Kulhánek), rozh. náj. Ludvík. Konečný stav série: 1:3.

 

 

REDAKCE