Hokej

Veteráni posunuli Český Těšín a Louny blíže druhé lize

Český Těšín přehrál Jindřichův Hradec 5:2 a Louny přetlačily Novou Paku 4:3. Právo účasti ve druhé lize získají vítězové obou sérií, které mají na programu jen dva zápasy. Odvety na jihu a východě Čech jsou na programu v sobotu 6. dubna. Pokud by v základní hrací době znovu uspěly domácí týmy, o postupujících by rozhodovalo pětiminutové prodloužení tři na tři, případně až samostatné nájezdy.

Jízda Vlků pokračuje, dvakrát se trefil Piecha

Vlci, kteří v play off nepoznali hořkost porážky, pokračovali ve své jízdě i na úvod kvalifikace. Po skvělém začátku sice na konci druhé třetiny přišli o dvougólový náskok, ale třetí část zase patřila jim. Vajgar v ní skolili třemi góly. Dvakrát se trefil zkušený Martin Piecha, třemi body za asistence se zaskvěl Tomáš Foltyn.

HC Wolves Český Těšín – HC Vajgar Jindřichův Hradec 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky:
11. Trombik (Pniok), 12. Piecha (Foltyn), 44. Pniok (Foltyn), 55. Piecha (Foltyn, Patrman), 59. Altera (Vydra) – 36. Lazorišák (Ištvánik), 39. Procházka (Ondřej).

Nerozehrané Louny spasil dvougólový Szakal

Louny šly do kvalifikace v těžké pozici, když takřka měsíc nehrály zápas. Rozehraná Nová Paka sice byla v nervózní bitvě o něco hokejovější, ale domácí přesto urvali výhru, když šli ve druhé části do dvougólového trháku. O vítěznou branku se postaral zkušený obránce Martin Szakal, který se blýskl dvěma góly.

HC Slovan Louny – BK Nová Paka 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
2. Rais, 30. Szakal, 35. Dittrich (Rais, Vavrica), 59. Szakal – 12. Kadeřábek (Nevyhoštěný), 52. Hric (Nevyhoštěný), 60. Kadeřábek (Krsek).