Hokej

CHANCE LIGA: Benátky s novým koučem!

Poté, co Jiří Kudrna povýšil do extraligového Liberce, hledaly Benátky nad Jizerou nového kouče. Volba nakonec padla na Valdemara Jiruše. Na pozici asistenta trenéra nadále zůstává Antonín Nečas. Pětačtyřicetiletý Jiruš má za sebou parádní hráčskou kariéru: v extralize odehrál skoro 500 utkání a výraznou stopu za sebou zanechal i v první lize. Urostlý bek sbíral spoustu bodů a dosáhl i výrazných týmových úspěchů: má titul se Spartou (2001).

Poté, co Jiří Kudrna povýšil do extraligového Liberce, hledaly Benátky nad Jizerou nového kouče. Volba nakonec padla na Valdemara Jiruše. Na pozici asistenta trenéra nadále zůstává Antonín Nečas. Pětačtyřicetiletý Jiruš má za sebou parádní hráčskou kariéru: v extralize odehrál skoro 500 utkání a výraznou stopu za sebou zanechal i v první lize. Urostlý bek sbíral spoustu bodů a dosáhl i výrazných týmových úspěchů: má titul se Spartou (2001) a v extralize získal také tři bronzové medaile.Kariéru ukončil po sezoně 2009/2010.

 

Zůstal však u hokeje: stal se trenérem. Dosud pomáhal u liberecké mládeže: vedl mladší a starší dorost a pak i juniorku, s níž loni slavil druhé místo v extralize. V právě skončeném ročníku dělal asistent trenéra na farmě v Benátkách nad Jizerou.

 

A nyní je před Jirušem největší výzva: poprvé v kariéře bude hlavním koučem seniorského týmu.

 

 

                                                         Václav Prokůpek

 

 

REDAKCE