Hokej

Světový pohár juniorů: Třinec prohrál, schytal šestku od Salcburku

Třinec začal Světový pohár juniorů v Soči proti Salcburku výborně, pak ale neuhlídal jeho produktivní sílu a vysoko padl. Jediný gól Ocelářů vstřelil Marek Havránek. Třinečtí vstoupili do utkání proti účastníkovi seniorské Alpské hokejové ligy bez ostychu a hned z první útočné akce získali přesilovku, tu ale nevyužili. V dalších minutách Red Bull dokazoval svou kvalitu, jenomže nad jeho síly byl gólman Marek Havránek. Gólman Švehlák se na brance podílel druhou asistencí, pak ale jeho kouzlo zmizelo.

Třinec začal Světový pohár juniorů v Soči proti Salcburku výborně, pak ale neuhlídal jeho produktivní sílu a vysoko padl. Jediný gól Ocelářů vstřelil Marek Havránek. Třinečtí vstoupili do utkání proti účastníkovi seniorské Alpské hokejové ligy bez ostychu a hned z první útočné akce získali přesilovku, tu ale nevyužili. V dalších minutách Red Bull dokazoval svou kvalitu, jenomže nad jeho síly byl gólman Marek Havránek. Gólman Švehlák se na brance podílel druhou asistencí, pak ale jeho kouzlo zmizelo.

 

 

Postupně se prosadili Dennis Lobach, během přesilovky Pontus Englund a krátce po jejím skončení Paul Huber, ti vyhnali ocelářskou jedničku na lavičku. Už do klece strážené Radkem Ochmanem skóroval ve 36. minutě Samuel Eriksson a bylo to 4:1 pro Salcburk.

Závěrečné dějství pokračovalo v podobném duchu jako to předchozí. Svěřenci Jiřího Juříka nevyužili více než minutu a půl v pěti proti třem a vzápětí dvakrát inkasovali, trefili se Tim Harnisch a Aljaz Predan. Na skóre už nic nezměnila ani hra ve čtyřech na obou stranách, takže si Třinečtí oproti minulému roku jen o jeden gól „polepšili“, na závěr skupiny totiž tehdy padli 1:7.

V dresu Red Bullu se představil i Čech Filip Hadamczik a Čechoněmec Martin Hložek, jenž si připsal asistenci. Salcburk pokračuje po dni volna proti výběru NAHL, Oceláře čeká Kärpät Oulu.

V protější skupině švédské MODO přetlačilo v nájezdech Davos a obhájce z Jaroslavli porazil těsně výběr kanadské AJHL.

HC OCELÁŘI TŘINEC – EC RED BULL SALCBURK 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Havránek (Przybyla, Švehlák) – 27. Lobach (Varejcka), 30. Englund (Varejcka), 31. Huber (Predan, Hlozek), 36. Eriksson (Obu, Tjernström), 47. Harnisch (Pontus, Predan), 51. Predan (Huber, Zündel).
Rozhodčí: Kolonutov, Komarov – Šarapov, Carjov.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 1:1.
Diváci: 250.
Střely na branku: 22:49 (6:13, 7:13, 9:23).
HC Oceláři Třinec: Švehlák (33. Ochman) – Adámek, Michálek, Jenáček, Šulák, Krzak, Grygar, Mituchovič, Vacula – Havránek, Przybyla, Kalus – Geidl, Mastič, Matěj – Konečný, Čmiel, Ramik – Indrst, Plandor, Pastor.
EC Red Bull Salcburk: Mauritz – Englund, Carlqvist, Nyman, Rattensberger, Zündel, Hadamczik, Obu – Zitz, Eriksson, Tjernström – Arrack, Eckl, Rebernig – Lobach, Varejcka, Lindner – Huber, Hložek, Harnisch – Predan.

Další odehrané zápasy

MODO Hockey – HC Davos 2:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl – Výběr AJHL 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Další zápasy Světového poháru juniorů v Soči

Sobota 24. srpna:
19:00 Výběr NAHL – Kärpät Oulu (sk. B)

Neděle 25. srpna:
14:00 Výběr AJHL – MODO Hockey (sk. A)
18:00 Lokomotiv Jaroslavl – HC Davos (sk. A)

Pondělí 26. srpna:
14:00 Kärpät Oulu – HC Oceláři Třinec (sk. B)
18:00 Výběr NAHL – EC Red Bull Salcburk (sk. B)

Úterý 27. srpna:
14:00 HC Davos – Výběr AJHL (sk. A)
18:00 Lokomotiv Jaroslavl – MODO Hockey (sk. A)

Středa 28. srpna:
14:00 EC Red Bull Salcburk – Kärpät Oulu (sk. B)
18:00 HC Oceláři Třinec – Výběr NAHL (sk. B)

Čtvrtek 29. srpna:
14:00 zápas o 7. místo
18:00 zápas o 5. místo

Pátek 30. srpna:
14:00 1. semifinále
18:00 2. semifinále

Sobota 31. srpna:
14:00 zápas o bronz
18:00 finále

                                                                 Václav Prokůpek

 

 

 

REDAKCE