Hokej

Extraliga juniorů: Zubři přemohli Vsetín, tři týmy slaví první výhry

Junioři Přerova se dlouho trápili s reprezentačním gólmanem Jakubem Málkem, ale nakonec v bitvě dvou účastníků loňské nejvyšší soutěže přece jen Vsetín porazili. První vítězství v REDSTONE Extralize zapsaly Ústí nad Labem, Poruba i Šumperk, plným počtem devíti bodů se chlubí Havlíčkův Brod. První týden mladíci Havlíčkova Brodu obě výhry ubojovali,

Junioři Přerova se dlouho trápili s reprezentačním gólmanem Jakubem Málkem, ale nakonec v bitvě dvou účastníků loňské nejvyšší soutěže přece jen Vsetín porazili. První vítězství v REDSTONE Extralize zapsaly Ústí nad Labem, Poruba i Šumperk, plným počtem devíti bodů se chlubí Havlíčkův Brod. První týden mladíci Havlíčkova Brodu obě výhry ubojovali, ale třetí už přidali s obrovskou jistotou. Písku nasázeli na svém ledě kanára! Hvězdy měli dvě: U všech šesti gólů byl kapitán Richard Cachnín (2+4) a všech 38 střel Králů pochytal fantastický brankář Martin Nedvěd. Bruslaři opět excelovali v přesilovkách, které využili tři z pěti.

Protože měl Žďár volno, na druhou příčku se posunuly Kralupy nad Vltavou. Těm sice domácí Chrudim v emotivním souboji třikrát srovnala, ale potom už Středočeši odskočili a došli si pro vítězství 6:3. Jonáš Marek vstřelil dvě branky, František Januška zapsal tři nahrávky.

První body slaví po svém druhém duelu Ústí nad Labem, které by určitě chtělo patřit do horních pater tabulky. S Kobrou svedlo naopak defenzivní bitvu: Na gól pražského Jana Výruta odpověděl Vít Šindelář a hned po 21 sekundách prodloužení dokonal obrat Slovanu Matěj Harkabus.

Na očekávaný souboj dvou favoritů došlo na Moravě, kde Přerov vyzval Vsetín. Předváděli se hlavně výteční gólmani Michal Postava a Jakub Málek, mnohem víc práce měl druhý jmenovaný – Zubři přestříleli rivala 57:28! Díky Petru Mynářovi a Danielu Indrákovi brali všechny tři body, za Valachy snižoval až 13 sekund před koncem Daniel Klímek.

Přerov se tak dostal do čela o skóre před Warriors Brno, kteří poprvé padli. O jejich neúspěchu v Porubě rozhodla především druhá třetina (0:2), rozdílová trefa při výsledku 4:2 patřila Danielu Stodůlkovi. Ostravané naopak zapsali první triumf.

Bez bodů už zůstává na východě pouze Litomyšl, která nedala ani gól v Šumperku. Mladým Drakům tak kromě skálopevného brankáře Dalibora Venouše stačil jediný střelec – kapitán David Haluza skóroval už ve 32. sekundě, dvěma góly v půlce zápasu pak završil hattrick i výsledné skóre 3:0!

Skupina Západ

HC KOBRA PRAHA – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 1:2 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Výrut (Sup) – 45. Šindelář (Macel, Brandner), 61. Harkabus (Janoušek).
Rozhodčí: Glanc – Karda, Stanko.
Vyloučení: 6:2.
Bez využití.

BK HAVLÍČKŮV BROD – IHC KRÁLOVÉ PÍSEK 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Cachnín (Škareda), 23. Cachnín (Musil), 33. Pártl (Cachnín, Škareda), 48. Pokorný (Cachnín, Janiurek), 57. Musil (Cachnín), 60. Musil (Pártl, Cachnín).
Rozhodčí: Vepřek – Krejčí, Berger.
Vyloučení: 3:5, navíc Vacík (Havl. Brod) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 45:38 (15:11, 14:15, 16:12).

HC CHRUDIM – HK KRALUPY NAD VLTAVOU 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Hebek (Pavlík), 21. Hledík (Felcman), 26. Felcman (Pejzl, Prýl) – 4. Marek (Němec), 17. Němec (Januška), 24. Srbek (Soukup), 37. Hájek (Januška, Zedek), 43. Marek (Januška), 57. Soukup (Neiss).
Rozhodčí: Kratochvíl – Kolář, Jiruška.
Vyloučení: 9:8, navíc Hybeš 10 minut a Hrdlička (oba Chrudim) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 1:3.
V oslabení: 1:0.

Skupina Východ

HC RT TORAX PORUBA – HCM WARRIORS BRNO 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Morávek (Žídek), 27. Häring (Brodek), 37. Stodůlka (Havlík, Zajíc), 52. Benka-Rybár (Anlauf) – 8. Marčík (Karpíšek), 46. Daněk (Del Favero, Holotík).
Rozhodčí: Novák – Hladík, Klimek.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 0:1.

HC ZUBR PŘEROV – VHK ROBE VSETÍN 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Mynář (Rozsahegyi, Kuba), 55. Indrák (Borot) – 60. Klímek (Riedl, Hilšer).
Rozhodčí: Čech – Novotný, Lounová.
Vyloučení: 2:3.
Střely na branku: 57:28 (16:8, 20:10, 21:10).

HK MLADÍ DRACI ŠUMPERK – HC LITOMYŠL 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Haluza (Scheuter), 31. Haluza (Vogel, Scheuter), 32. Haluza (Vogel).
Rozhodčí: Blaževič – Rychlý, Kořistka.
Vyloučení: 4:2, navíc Lichtag (Litomyšl) 10 minut.