Hokej

Los 2. Ligy ČR : Cheb začne doma, Znojmo v Kopřivnici

Základní část 2. ligy začne na dvanácti stadionech v sobotu 19. září. Hrát se bude šestikolově ve třech skupinách, poslední 42. díl je na programu ve středu 24. února v hokeji. Na stole ležela i varianta čtyř skupin. Týmy by se v rámci své skupiny potkaly šestkrát a poté by se dvoukolově střetly s vedlejší skupinou, tj. Sever se Západem a Jih s Východem. Kluby si však na aktivu v poměru 15:9 odsouhlasily návrh tří skupin.

Základní část 2. ligy začne na dvanácti stadionech v sobotu 19. září. Hrát se bude šestikolově ve třech skupinách, poslední 42. díl je na programu ve středu 24. ůnora v hokeji. Na stole ležela i varianta čtyř skupin. Týmy by se v rámci své skupiny potkaly šestkrát a poté by se dvoukolově střetly s vedlejší skupinou, tj. Sever se Západem a Jih s Východem. Kluby si však na aktivu v poměru 15:9 odsouhlasily návrh tří skupin.

 

V pátek pak model druhé ligy odklepl i výkonný výbor Českého hokeje. Soutěž bude hrát 24 přihlášených mužstev, která byla podle regionálního principu rozdělena do tří osmičlenných skupin. Každý z účastníků v základní části sehraje 42 utkání.

Dva nejlepší celky z každé skupiny postoupí přímo do semifinále, týmy na třetím až šestém absolvují předkolo. Všechny série play off se odehrají na tři vítězná utkání. Tři vítěze čeká kvalifikace, dvoukolově systémem každý s každým zabojují o baráž.

Vítěz druhé ligy se o postup utká v sérii na čtyři vítězné zápasy s celkem, který se v Chance lize umístí na 16. místě. Soutěž bude sestupová. Dva nejhorší z týmů na 8. místech jednotlivých skupin sehrají sérii na tři vítězná utkání o udržení ve druhé lize.

Výrazně se mění účastníci. Domů se po devíti letech vrací Znojmo, které nahradí Moravské Budějovice. Z krajských soutěží využily šanci k postupu Cheb a Velké Meziříčí. Naopak Šumperk, Vrchlabí a Kolín postoupily o patro výš.

Sobota 19. září – 1. kolo:
HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Děčín
HC Řisuty – HC BAK Trutnov
HC Draci Bílina – BK Nová Paka
HC RODOS Dvůr Králové – MOSTEČTÍ LVI

Středa 23. září – 2. kolo:
HC Děčín – HC Draci Bílina
MOSTEČTÍ LVI – HC Řisuty
BK Nová Paka – HC Vlci Jablonec nad Nisou
HC BAK Trutnov – HC RODOS Dvůr Králové

Sobota 19. září – 1. kolo:
HC Kobra Praha – SHC Klatovy
HC Příbram – HC Tábor
HC Stadion Cheb – HC David servis České Budějovice
BK Havlíčkův Brod – IHC Králové Písek

Středa 23. září – 2. kolo:
SHC Klatovy – HC Stadion Cheb
IHC Králové Písek – HC Příbram
HC David servis České Budějovice – HC Kobra Praha
HC Tábor – BK Havlíčkův Brod

Sobota 19. září – 1. kolo:
HC ISMM Kopřivnice – Orli Znojmo
SKLH Žďár nad Sázavou – HK Opava
SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí
HK Nový Jičín – HHK Velké Meziříčí

Středa 23. září – 2. kolo:
Orli Znojmo – SHK Hodonín
HHK Velké Meziříčí – SKLH Žďár nad Sázavou
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ISMM Kopřivnice
HK Opava – HK Nový Jičín

                                                                      Václav Prokůpek

 

REDAKCE