NHL

Další mladý brankář tahounem týmu NHL

Hokejisté Philadelphia Flyers se v letošním play off NHL probojovali až do druhého kola, kde v sedmém zápase nestačili na New York Islanders. Především kvůli špatné ofenzívě se Letcům nepodařilo zaujmout místo finalisty Východní konference. Nicméně velkou zásluhu na tom, že se tým z Pensylvánie dostal tak daleko, měl dvaadvacetiletý gólman Carter Hart, který si ve 14 zápasech připsal téměř 93% úspěšnost. Hart tak bezesporu patřil společně s Couturierem, Hayesem a Laughtonem mezi tahouny týmu.

celý článek
NHL

Draft NHL se bude konat virtuálně 6. a 7. října

Draft NHL se uskuteční 6. a 7. října virtuálně. Nejdříve bude v úterý 6. října na programu 1. kolo výběru a o den později se uskuteční 2. až 7. kolo. Původně se měl draft konat 26. a 27. června v Montrealu, ale po březnovém přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru byl nakonec přesunut v jiné formě na říjen.

celý článek
Hokej

Václav Prokůpek: HC Wikow Hronov ve druhé lize

Druhá liga mění kvůli nedávnému odstoupení českobudějovického David Servisu složení skupin. Nováček z Hronova nahradí ve skupině Sever Řisuty, které se naopak přesunou do jižní skupiny. Na pondělním aktivu druhé ligy se kromě toho jednalo o stávajícím modelu soutěže.

celý článek
Hokej

Plekanec se vrací do Kladna k Jágrovi

Konec spekulací! Tomáš Plekanec se po odchodu z Komety dohodl na dvouleté smlouvě s mateřským Kladnem. Chance liga se tak může těšit na hokejovou legendu. Plekanec v srpnu nečekaně skončil v Kometě, kde měl ještě na rok platnou smlouvu.Jenže mu onemocněla maminka, a tak se rozhodl vrátit blíž k domovu. Naposledy za Rytíře hrál v sezoně 2018/2019, kdy byl stěžejní postavou při jejich cestě za návratem do extraligy. Nyní ho čeká stejný úkol. „Znovu jsem ve stejné pozici, kdy chci pomoci Kladnu k návratu," říká 37letý centr na kladenských stránkách.

celý článek
Hokej

Stadion Vrchlabí je v karanténě a nestihne start první ligy

Hokejisté prvoligového Vrchlabí jsou kvůli nákaze nemocí covid-19 v týmu v karanténě a nestihnou sobotní začátek sezony. Nováček druhé nejvyšší soutěže bude muset vyřešit odložení nejen úvodního duelu v Přerově, ale i dalších zápasů ve středu 16. září doma se Vsetínem a o tři dny později v Havířově.

celý článek
Hokej

Nakažené hlásí Písek, Řisuty nebo Klatovy

Potíže v souvislosti s koronavirovou pandemií se objevily i ve třetí nejvyšší soutěži. Necelé dva týdny před startem druhé ligy musely do karantény tři týmy, jedná se o Písek, Řisuty a Klatovy. „Z důvodu několika pozitivních výsledků testů na covid-19, provedených u hráčů v minulém týdnu, přerušuje tým přípravu na novou sezonu po dobu nařízené karantény, tedy minimálně do 11.9. 2020. Další postup a návrat k tréninkovému režimu se bude řídit dle pokynů KHS,“ stojí na klatovském webu.

celý článek
KHL

Václav Prokůpek: Ofenzivní síla českých hokejistů v KHL

Ruská nadnárodní liga KHL se nám pomalu, ale jistě rozjela, někteří hráči mají dokonce už odehrané čtyři utkání. Což je jen a jen dobře pro hokej jako celkově, otázka je ale na jak dlouho se bude hrát a jestli se zase nepřeruší, zatím se hraje a my fanoušci ze zahraničí můžeme byt aspoň za to vděční. V dnešním blogu bych chtěl představit ty největší ofenzivní esa z ČR, které působí v KHL.

celý článek
Hokej

Přerov a Frýdek-Místek jsou v karanténě

Hokejisté Frýdku-Místku a Přerova se stali dalšími prvoligovými týmy, které jsou z rozhodnutí krajských hygienických stanic v karanténě a nestihnou start druhé nejvyšší soutěže. Úvodní zápasy první ligy jsou na programu v sobotu 12. Září 2020. Zatímco Přerov na svém oficiálním webu potvrdil jednoho pozitivně testovaného hráče na covid-19, zástupci Frýdku Místku oznámili několik pozitivních nálezů. Oba celky dnes přerušily přípravu.

celý článek
NHL

Václav Prokůpek: Nová Zbraň Colorada - brankář z AHL Michael Hutchinson

Colorado bylo v play off již na pokraji vyřazení, ale pak se do branky postavil nečekaný hrdina a o postupujícím musel rozhodnout až sedmý zápas série. Pojďme si tedy představit gólmana, který za poslední tři sezóny odchytal více zápasů v AHL než v samotné NHL.

celý článek
NHL

Las Vegas začne finále konference bez Ryana Reavese

Hokejisté Vegas se budou muset na startu finále Západní konference NHL proti Dallasu obejít bez útočníka Ryana Reavese, který dostal zákaz startu v jednom utkání za faul na Tylera Motteho z Vancouveru. Golden Knights nastoupí k prvnímu duelu proti Stars v noci na pondělí v Edmontonu, kde už se odehraje celý zbývající program bojů o Stanley Cup.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert