Hokej

Liga Mistrů: Sparta s Finy, Třinec s Bělorusy a Liberec s Poláky

Z trojice českých zástupců v nadcházející sezoně hokejové Ligy mistrů dostala nejtěžšího soupeře pro první kolo play - off pražská Sparta, která se na rozdíl od Liberce a Třince nacházela až v druhém koši. Pražanům los ve švýcarském Zugu za protivníka určil finský tým Lukko Rauma, Bílí Tygři vyzvou polské, respektive spíše slezské Tychy a Oceláře čeká vítěz běloruské nejvyšší soutěže Junosť Minsk. První zápasy jsou na programu 6.-7. října, odvety o týden později. Dál postoupí celky s lepším skóre z obou zápasů. Zatímco Sparta by měla začínat doma, Liberec s Třincem venku.

celý článek
Hokej

Hotovo? Jágr bude hrát extraligu za Spartu a první ligu za své Kladno

Ta varianta je opravdu ve hře! Majitel a útočník Kladenských Rytířů Jaromír Jágr by si i v nadcházejícím ročníku mohl zahrát hokejovou extraligu, přestože jeho Kladno ji po ročním účinkování zase opustilo. Podle zákulisních informací, které se objevily i v tisku, by sice osmačtyřicetiletá legenda dál měla nastupovat za své Kladno v první lize, vyřízené by ale mohla mít i střídavé starty v tuzemské nejvyšší soutěži. A oním klubem, jehož dres by Jaromír Jágr mohl nosit, je pražská Sparta! A zájem mají navíc o jeho služby i v Třinci!

celý článek
Hokej

V nadcházejícím ročníku bude extraliga nesestupová

Návrh Asociace profesionálních klubů, podle kterého měla v následujících čtyřech sezonách hokejové extraligy rozhodovat o postupu, respektive sestupu baráž mezi nejhorším týmem nejvyšší soutěže a vítězem první ligy, neprošel. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje schválil, že v příštím ročníku bude extraliga nesestupová a otevřená pro vítěze první Chance ligy, pokud splní licenční podmínky.

celý článek
Hokej

Na Vysočině přijdou o derby v druhé lize

Druholigové kluby na čtvrtečním aktivu navrhly formát soutěže pro příští sezonu. Formát počítá s třemi skupinami. V nich bude 24 klubů rozdělených na základě regionálního principu. Každá skupina bude mít osm účastníků. Základní část se odehraje šestikolově. Každý tým proto absolvuje 42 střetnutí. Samotné hlasování skončilo ve prospěch vítězné varianty poměrem 15:9. Zvolený návrh podporuje kupříkladu šéfka Hodonína Jana Gajošová. Ta se prostřednictvím SMS zprávy vyjádřila, že Hodonínští Drtiči souhlasí se schváleným modelem tří ligových skupin.

celý článek
Hokej

Radim Valchař míří do Erste ligy a rád by si zahrál světový šampionát za Rumunsko

V Česku hrál naposledy Radim Valchař v sezoně 2011/2012, od té doby útočník tento útočník kočuje po hokejových soutěžích v Evropě. Nyní se přesouvá do rumunského Brašova, který hraje společně s maďarskými kluby Erste Ligu (dříve MOL ligu, kterou například vyhrály i Nové Zámky a letos tuto soutěž bude hrát MAC Budapešť). Jednatřicetiletý rodák z Karviné prošel vítkovickou mládeží, jako junior pak strávil tři sezony v zámořské WHL.

celý článek
Hokej

ČSLH rozhodl o postupujících do I. ligy, II. ligy a nejvyšší juniorské soutěže

Vzhledem k předčasnému ukončení sezóny v důsledku pandemie koronaviru a souvisejících opatření státu schválil výkonný výbor ČSLH hlasováním per rollam přiznání práva účasti v I. lize ČR, II. lize ČR a v nejvyšší soutěži juniorů pro sezónu 2020/21.

celý článek
KHL

Ze čtyř Čechů zbyl v Magnitce jen jediný

Potvrdilo se, že ruské kluby v KHL se pomalu, ale jistě, zbavují legionářů. Těch českých nevyjímaje. V uplynulé sezoně se v hokejovém Magnitogorsku objevili hned čtyři Češi.

celý článek
Hokej

Český brankář v americké AHL: Probíhají tu hlavně bitvy o toaletní papír

Zpotí se v hotelové posilovně, vyrazí na nákup a zbytek času tráví především na pokoji. Tak vypadají poslední dny hokejového brankáře Jakuba Škarka, který se bije na farmě New York Islanders v Bridgeportu. USA stejně jako Česko vyhlásily v zemi kvůli výskytu nebezpečného koronaviru nouzový stav a AHL je přerušená.

celý článek
Hokej

ČSLH: Kladno sestupuje, Motor postupuje

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu na území České republiky a souvisejícím opatřením, bylo rozhodnuto o zrušení zbývajících zápasů předkola a Generali Česká pojišťovna play - off Tipsport extraligy.

celý článek
Hokej Reprezentace

Mezinárodní hokejová federace IIHF zrušila MS do 18 let

Mezinárodní hokejová federace IIHF dnes oficiálně zrušila mistrovství světa hráčů do osmnácti let, které měla 16. – 26. dubna 2020 hostit americká města Plymouth a Ann Arbor.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert