Motorismus

Chlupáč, Krčmář a Kůs posílí polské kluby

V boji o čelo polské druhé ligy si jej vybrali Škorpioni z Poznaně. Také Matěj Kůs bude působit v druhé polské lize, podepsal smlouvu Krakovu. Wanda Kraków bude v příští sezoně bojovat o návrat do první polské ligy.

Pomoci jí k tomu má i Matěj Kůs, který se nad Vislu přesouvá po anagžmá v Poznani. Kůs je druhým závodníkem na soupisce Wandy, před pár dny jí posílil Fin Tero Aarnio. Velký talent české ploché dráhy Petr Chlupáč z Chabařovic se může dokonce pochlubit kontraktem z první polské ligy v Rawiczi.

Změny v soupiskách se týkají i Petra Chlupáče, který si vysloužil své první zahraniční angažmá v životě, když jej do svého týmu zařadil Kolejarz Unia Rawicz.

 

Ondřej Smetana s kontraktem ve Švédsku

 

Pražský závodník z Markéty Ondřej Smetana podepsal naopak kontrakt s celkem švédské první ligy Valsarna Hagfors, startujícím ve švédské Allsvenskan. Třiadvacetiletý Čech se na 290 m dlouhé dráze u města Hagfors, ležícího něco málo přes 300 kilometrů západně od Stockholmu, svezl už 5. srpna 2017. Tehdy obsadil v závodě Denisse Jonssona třinácté místo. Do ligových startů mu přejeme hodně štěstí!

                                                                 Václav Prokůpek

REDAKCE