Motorismus

Jakub Kornfeil na Velké Ceně Itálie

Při Velké ceně Itálie na okruhu v Mugellu se český jezdec Jakub Kornfeil opět pral o postup do druhé části kvalifikace. Ten mu ale unikl a do závodu odstartuje ze druhé desítky. Kornfeilovi se nedařilo už během volných tréninků. V nich obsadil dvanácté, osmnácté a šestadvacáté místo. Tím bylo rozhodnuto o jeho kvalifikačním programu, který směřoval do Q1 a bojů o čtyři pozice garantující postup do Q2. Průběh první kvalifikace už byl maličko nadějnější. V úvodu patnáctiminutovky náš závodník zaznamenal čas 1:59.531 a byl třetí.

Další zlepšení přišlo v posledních pěti minutách. Jakub Kornfeil si zlepšil své maximum na 1:58.964, ale časy se rychle přesýpaly a přišel o postupovou čtyřku. Minutu před koncem bylo devět závodníků v červeném sektoru značící zatím nejrychlejší kolo a mezi nimi byl i Jakub Kornfeil. Byl z toho čas 1:58.282 a na malou chviličku třetí pozice.

Jenže to cílem prolétli další soupeři a odsunuli našeho reprezentanta na šesté místo, které znamená start z dvacáté příčky na roštu.

Jakub Kornfeil„Znova jsme nepostoupili, takže je to velké zklamání. Je to škoda, protože ve třetím volném tréninku motorka fungovala skvěl. Měli jsme dobrý plán použití pneumatik, ale bohužel špatnou strategii. Dvakrát jsem jel úplně sám, což je na tak dlouhé trati velký problém. Do kvalifikace jsme si věřili, že konečně tady v Mugellu prolomíme ta špatná umístění. Průběh nebyl špatný a v závěru jsem se snažil, aby mně vyšlo ještě jedno rychlé kolo navíc. To se povedlo, jen jsem si skupinu před sebou nechal málo odjet a na posledního jezdce skupiny jsem se docvakl už v první zatáčce a nemohl jej předjet. To mě zdrželo a bohužel z toho nebyl postup. Každopádně máme  dobře nastavenou motorku, takže se moc těším na závod. Bude to velká loterie jako vždycky tady v Mugellu. Moc díky šéfmechanikovi a celé skupiny za dobré nastavení a uvidíme zítra.“