Ostatní

STADIÓN pro děti: Láska ke sportu

Většina je tzv. virtuálních a tak je třeba trochu podpořit i ty lidské a nejlepší možnost je, přihlásit Vaše děti do nějakého sportovního kroužku, kde je na milion procent jasné, že se budou stýkat s dětmi. V dětství je velmi důležité utvořit si kamarádská pouta. Obvykle ta nejvíce pevná přátelství vzniknou ve sportu, hlavně tom kolektivním. Ovšem je zde otázka, na jaký sport dítě přihlásit, aby se tak podpořil týmový duch.

Jak bylo řečeno, nejlepší způsob je ten, přihlásit dítě tam, kde se budou stýkat s dětmi denodenně. Kolektivní hra je spojí, protože zjistí, že se na sebe prostě budou muset spolehnout, protože jinak to sami nevyhrají. Jestliže jste se jako rodiče rozhodli, tak nyní Vám předložíme nějaké ty týmové sporty, které podpoří kolektivního ducha.

 

Fotbal je pro obě pohlaví

 

Když se řekne kolektivní týmový sport, okamžitě si každý pravděpodobně vybaví fotbal. Je pravdou, že se jedná o asi o ten sport nejvíce známý ze všech, ovšem už dávno to není sport jenom pro kluky, prosazují se i děvčata. Momentálně si ho může zahrát každá dívka, protože je mnoho sportovních klubů, kde se to dá realizovat. Ovšem potřebuje to aspoň trochu talentu, protože bez něj to nejde ve fotbale ani v jiném sportu.

 

Hokej – jen muži?!

 

Trochu jiná situace než ve fotbale. Ten sice není jako balet po trávníku, nicméně hokej je obvykle hodně surová záležitost a děvčata to moc často nesnesou, nicméně existují i dívčí týmy. Jestliže jste však rodiči syna, tak hokej může být ten pravý sport pro něj. U dívek by asi byl vhodnější jiný druh sportovní aktivity.

 

Volejbal patří do dívčích sportů, klukům však zapovězen není

 

Volejbal se jeví jako holčičí sport, ale v poslední době ho hraje i čím dál více mužů. Pokud se to stane a Vaše dítě přihlásíte na volejbal, tak kromě toho, že se z něj stane týmový hráč, mu můžete prospět i tím, že mu dáte do života možná i celoživotní koníček a sportovní lásku. Volejbal může být tím sportem, který ho bude provázet po celou jeho školní docházku.

REDAKCE