Silniční cyklistika

Lyžař - skokan chce vyhrát cyklistické Giro

Slovinský specialista na etapové závody se na italskou Grand Tour vydá podruhé v kariéře. Jeho týmový kolega z nizozemské stáje Jumbo – Vusma Steven Kruijswijk se vrátí na Tour de France a Vueltu.

Po Tomu Dumoulinovi, Simonu Yatesovi, Vincenzu Nibalim a dalších hvězdách dlouhých etapáků se na Giru d´Utalia objeví i Primož Roglič, bývalý mistr světa juniorů ve skocích na lyžích. Poprvé zde startoval v roce 2016 a pomáhal stájovému kolegovi Stevenu Kruijswijkovi. Po dvou účastech na Tour de France v letech 2017 a 2018 se Primož Roglič rozhodl vrátit do Itálie, především kvůli trase a časovkám. 

 

Roglič letos skončil celkově čtvrtý na Tour de France a vyhrál podruhé za sebou etapu. Netají se proto nejvyššími ambicemi na Giru. Roglič je vynikajícím vrchařem, ale má výhodu v mimořádně dobré časovce. Toho je třeba využít a větší příležitost k tomu bude na Giru. Tým Jumbo - Visma (dříve LottoNL – Jumbo) na prezentaci sestavy v Nizozemsku oznámil i několik členů Rogličova podpůrného celku pro italské Giro. Pomáhat mu budou Robert Gesink, Laurens De Plus a Antwan Tolhoek v kopcích a na rovině Paul Martens

 

Slovinský cyklista by se měl objevit i na startu Tour de France, ale už ne jako lídr, tím bude Steven Kruijswijk, pátý muž letošního ročníku „staré francouzské dámy“. Kruijswijk chce minimálně na pódium: "Myslím, že trasa Tour de France mi hodně vyhovuje. Chci udělat poslední krok a dostat se na pódium na Grand Tour. To je můj cíl v příštím roce. Můj hlavní cíl." 

 

Pokud to Kruijswijkovi nevyjde na Tour de France, bude mít ještě jednu příležitost na Vueltě. Bude tedy mít stejný program jako letos. Na Tour i Vueltu se chystá také sprinter Dylan Groenewegen. Jeden z nejrychlejších cyklistů světa bude mít hodně prostoru, protože letos už vyhrál dvě etapy na Tour de France a dohromady čtrnáct závodů. 

 

                                                              Václav Prokůpek

REDAKCE