Silniční cyklistika

Sagan vyhrál 3. etapu

Průběžné vedení si s jednosekundovým náskokem udržel Novozélanďan Patrick Bevin, jenž po středečním vítězství dojel pátý.Cyklisté absolvovali na sedmi okruzích kolem Adelaide náročných 146,2 kilometru poté, co si většina týmů odhlasovala, že etapa navzdory vedrům v jižní Austrálii nebude zkrácena. Bývalý mistr světa Sagan se nejlépe vypořádal s technickým závěrem a těsně porazil Španěla Luise Leóna Sáncheze. Třetí skončil loňský celkový vítěz Daryl Impey z JAR.

"Tým mě udržel vepředu a staral se o mě," ocenil Peter Sagan své kolegy ze stáje Bora-hansgrohe. "Když jsme přejeli poslední kopec, říkal jsem si, že to bude stejný závěr jako loni. A přesně to se také stalo, bylo to jako přes kopírák," dodal osmadvacetiletý Slovák po prvním vítězství v sezoně.

 

Očekává, že v páteční 129,2 km dlouhé etapě tak agresivní nebude. "To určitě ne. Tipuju Sáncheze," řekl Sagan.

 

Výsledky cyklistického etapového závodu Tour Down Under

1. Sagan (SR/Bora-hansgrohe) 3:46:06, 2. L. L. Sánchez (Šp./Astana), 3. Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 4. Van Poppel (Niz./Jumbo-Visma), 5. Bevin (N. Zél./CCC), 6. Polanc (Slovin./SAE Team Emirates) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Bevin 10:20:09, 2. Sagan -1, 3. L. L. Sánchez -9, 4. Storer (Austr./Sunweb) -10, 5. Impey -11, 6. Van Poppel -15.

REDAKCE