Silniční cyklistika

Giro rozdalo divoké karty

Společnost RCS sport, která je vlastníkem a pořadatelem Giro d´Italia a dalších významných italských závodů udělal oproti loňsku jedinou změnu, místo týmu Neri - Selle Italia (dříve Wilier) dal tentokrát přednost celku Nippo Vini Fantini. Spekulovalo se i o tom, že by divokou kartu pořadatelé udělili místo italského tentokrát známému francouzskému celku týmu Direct Energie, který se o pozvánku přihlásil a patří k velkým favoritům na zisk divoké karty na Tour de France.

Vedení francouzského celku se obává, že pozvánku na Tour de France přesto letos nezískají, protože zájem má příliš mnoho silných druhodivizních týmů. Dvě divoké karty už získali od pořadatelské firmy ASO (pořádající kromě Tour de France třeba i Deutschland Tour) celky Cofidis a Wanty - Gobert.  

 

Pořadatelé Gira nakonec dali přednost třem italským týmům a jedinému zahraničnímu. Israel Cycling Academy se účastnil Gira už loni, když italská Grand Tour loni startovala v Jeruzalémě, ale tým je dostatečně finančně zajištěn i pro další start. Je to dobrá zpráva pro českého cyklistu Daniela Turka, který se loni nevešel do sestavy na Giro a letos má další příležitost. 

Tým Israel Cycling Academy se chtěl ucházet o pozvánku na Tour de France, ale vedení týmu vědělo, že naděje jsou malé a radši se zaměřilo na další start na Giru.  

 

Italský celek Androni Sidermec si start na Giru zajistil už loni na podzim, díky vítězství v týmové soutěži na italském poháru. Nippo Vini Fantini se na Giro vrací poprvé od roku 2016. Bardiani CSF patří k nejtradičnějším italským týmům a ačkoliv se spekulovalo, že přednost dostane Direct Energie, pořadatelé vzali v úvahu, že Bardiani je typickým italským týmem, který mimochodem startoval loni i na Okolo Slovenska

Z italských týmů tak zůstal pod čarou jen Neri - Selle Italia manažera Lucy Scinta. Tým Giovanniho Viscontiho a Dayera Quintany ale získal pozvánku od RCS sport na další velké závody – jarní klasiky - na Strade Bianche, Tirreno - Adriatico a Milán – San Remo

RCS sport už rozhodl i o těchto závodech. Na Strade Bianche se dostaly jen tři týmy: Neri - Selle Italia, Nippo Vini Fantini a dost překvapivě francouzský Vital Concept - BB Hotels

Na Tirreno - Adriatico se dostane hned pět druhodivizních týmů. Kromě Neri - Selle Italia jsou to Bardiani - CSF, Israel Cycling Academy, francouzský Cofidis a ruský Gazprom - RusVelo.   

A na první monumentální klasiku sezóny Milán - Sanremo míří Neri - Selle Italia, Androni Sidermec, Bardiani - CSF, Cofidis, Direct Energie, Israel Cycling Academy a americký Novo Nordisk.   

 

REDAKCE