Silniční cyklistika

Profesionálové na Sicílii

Italská společnost RCS sport, která je pořadatelem Giro d´Italia, oznámila vznik nového etapového závod konaného na ostrově Sicílie. Krátký etapový závod by se měl konat už v dubnu tohoto roku. O novém, čtyřdenním etapovém závodě konaném na Sicílii se mluví už od přelomu roku, ale podařilo se dosáhnout dohody s Mezinárodní cyklistickou unií a Kolem Sicílie se pojede už letos v dubnu, ačkoliv první ročník se očekával až v roce 2020.

 Závod by se měl zařadit do 1. kategorie UCI a konat se bude od 3. do 6. dubna. Konkuroval by sice belgickým klasikám Dwars door Vlaanderen a také Kolem Flander, ale zaměření závodu bude na jiné typy závodníků, primárně na specialisty pro dlouhé etapové závody a soupeřit o slavná jména na startu tak bude spíše s tradičním etapovým závodem Kolem Baskicka, který patří do WorldTour a je často poslední přípravou na ardenské klasiky. 

 

"Dobrá zpráva pro italský cyklistický kalendář a celé hnutí. UCI potvrdila registraci závodu Giro di Sicilia už od této sezóny. Další detaily budou zveřejněny v následujících dnech, včetně účastnících se týmů, trasy závodu a pozadí vzniku nového italského podniku," uvedla Italská cyklistická liga (LCP). 

 

Na Sicílii se příliš cyklistických závodů vyšší úrovně nekoná. Ale poměrně často tam zavítá Giro d´Italia. Naposledy se zde závodilo loni a také o rok dříve. V obou případech se jelo i na vrchol stoupání vulkánu Etna. Sicílie je tak kandidátem startu Giro d´Italia 2021

 

Ze Sicílie pochází několik špičkových cyklistů, především Vincenzo Nibali, který je z Messiny a jehož se RCS sport bude snažit přilákat už na první ročník.

Ze Sicílie je také Giovanni Visconti, lídr sestavy Neri - Selle Italia a trojnásobný mistr Itálie. 

REDAKCE