Silniční cyklistika

Preview Českého poháru v silniční cyklistice: Raková u Rokycan

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu.

 

Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková  a  závodníci ujedou celkem  165 km.

 

Po startu Elity ve 12:02 vystartuje i veřejný závod IL Sano Cup pro žáky a kadety na 33 km.

Zázemí cyklistům nově poskytne obec  a sportovní areál FC Raková. Na nejlepší české cyklisty čeká dojezd do cílového stoupání v Rakové a vrchařské prémie jsou vypsány v 5. a 10. okruhu na vrchu Kotel o 2 x 1000 Kč od firmy Elektro Bedřich - Ladislav Šilhavý. Ceny v hlavním závodě jsou od Škoda Auto, Alkal Baterie s.r.o. a SBS, IVA, s.r.o. a partnerů pořádajícího týmu. Celkem bude rozděleno na cenách 40 000 Kč pro prvních 20 závodníků. V závodu žáků a kadetů jsou odměny připraveny pro první 3 v absolutním pořadí a navíc i pro vítěze v jednotlivých žákovských kategoriích.

Vítězství v elitní kategorii obhajuje Jan Rajchart z pořádajícího týmu AC Sparta Praha cycling. Na startu  se můžeme těšit i na předloňského vítěze Aloise Kaňkovského  z týmu Elkov Author, který v poslední době neprohrál žádný závod!.

Nyní je přihlášeno 150 elitních cyklistů a 70 mladých cyklistů a cyklistek v kategorii žáků a kadetů.

 

                                    Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha), Václav Prokůpek

 

 

REDAKCE