Silniční cyklistika

Peter Sagan vyhrál úvodní etapu KOLEM KALIFORNIE

Peter Sagan jezdí na amerických březích Pacifiku dobře a rád. Ve spurtu vyhrál úvodní etapu závodu Kolem Kalifornie a po čtyřech měsících se dočkal druhého triumfu v sezoně. Český cyklista Zdeněk Štybar po jarních klasikách a delším volnu dojel v hlavním balíku se ztrátou čtyř sekund na 59. místě.

Peter Sagan slaví etapové vítězství v Sacramentu

Slovenský šampion Sagan v Sacramentu v neděli oslavil již 17. etapové prvenství na závodu v Kalifornii, na němž startuje podesáté, a opět vylepšil vlastní rekord. Na úspěch čekal od poloviny ledna, kdy se naposledy prosadil v Austrálii při závodu Tour Down Under. Druhý dojel po 143 kilometrech domácí reprezentant Travis McCabe.

"Ve stejný den se radoval z triumfu i týmový kolega Pascal Ackermann na Giru d'Italia, takže teď jsme to vylepšili na double v Kalifornii," pochvaloval si Sagan úspěšný den pro stáj Bora-hansgrohe. "Náš tým závod kontroloval a dostal mě do dobré pozice pro sprint. Útok jsem dobře načasoval," dodal.

Sagan vyhrál ve spurtu první etapu Kolem Kalifornie

Štybar v Kalifornii závodí potřetí a po roční pauze. Je to pro něj první start od Paříž-Roubaix a jarních klasik, po nichž měl deset dnů volno. "Což je celkem dlouho, potřeboval jsem si odpočinout, dát se fyzicky i psychicky dohromady. Pak jsem měl podařený desetidenní tréninkový blok na Mallorce. Takže uvidím, jak to půjde," řekl.

Závod v Kalifornii skončí v sobotu.

Výsledky 1. etapy závodu Kolem Kalifornie

Sagan (SR/Bora-hansgrohe) 3:14:10, 2. McCabe (USA), 3. Walscheid (Něm./Sunweb), 4. Halvorsen (Nor./Ineos), 5. Mörköv (Dán./Deceuninck-Quick Step), 6. Doull (Brit./Ineos) všichni stejný čas, ...59. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -4.

Průběžné pořadí: 1. Sagan 3:14:00, 2. McCabe -4, 3. Walscheid -6, 4. Halvorsen, 5. Mörköv, 6. Doull všichni -10, ...60. Štybar -14.