Silniční cyklistika

Prokontinentální borci lepší, než borci z WorldTour

První elitní titul vybojoval Kasper Asgreen (Quick Step) na prestižním šampionátu v časovce v Dánsku. Mladý cyklista porazil Martina Tofta Madsena a Johana Price-Pejtersena. Na pátém místě dojel Mikkel Bjerg, mistr světa v kategorii U23. V Dánsku uspěli závodníci prokontinentálních týmů, kteří obsadili druhé až osmé místo, teprve devátý byl Casper Pedersen ze Sunwebu.

První elitní titul vybojoval Kasper Asgreen (Quick Step) na prestižním šampionátu v časovce v Dánsku. Mladý cyklista porazil Martina Tofta Madsena a Johana Price-Pejtersena. Na pátém místě dojel Mikkel Bjerg, mistr světa v kategorii U23. V Dánsku uspěli závodníci prokontinentálních týmů, kteří obsadili druhé až osmé místo, teprve devátý byl Casper Pedersen ze Sunwebu.

Pouze dvacetiletý Andreas Leknessund (Team Development Norsko) se poprvé stal norským mistrem v časovce. Vítěz letošního Závodu míru byl zcela suverénní, druhý Iver Knotten ztratil 49 sekund a třetí Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) dokonce 1:12. Velká naděje americké i světové cyklistiky Ian Garrison přidal k titulu v kategorii U23 i titul elitní na americkém mistrovství, když porazil druhého Neilsona Powlesse (jumbo – Visma) a třetího závodníka prokontinentální stáje George Simpsona.

Čtvrtý titul v kariéře si v Rusku zajistil v časovce Arťom Ovečkin (TerranGuru Cycling Team). Zkušený cyklista porazil Antona Vorobjeva a Arťoma Nyče (oba Gazprom – RusVelo)

Rein Taaramae (Direct Energie) se počtvrté v životě stal estonským mistrem. O necelou minutu porazil Karla Patricka Laukeho z rezervního celku Groupama - FDJ, třetí skončil Oskar Nisu.

Žádné překvapení se nekonalo v Lotyšsku. První titul získal Krists Neilands (Israel Cycling Academy) a přidal celkově třetí dres mistra ke dvěma ze silničních závodů. Druhý skončil zkušený Aleksejs Saramotins a třetí Emils Liepins.

Attila Valter ze záložního celku WorldTour CCC, konkrétně CCC Development zcela rozdrtil soupeře na maďarském mistrovství. Druhý János Pelikán (Pannon Cycling Team) ztratil 2:15 a třetí skončil Barnabás Peák (SEG Racing Academy – příští rok má jezdit ve WorldTour týmu) dokonce 2:57.

Daleko na východě se konalo kazašské mistrovství a podle předpokladů titul obhájil Alexej Lucenko z Astany. Jezdci Astany obsadili prvních pět míst, šestý skončil borec záložního celku Astana, druhý skončil Dmitrij Gruzděv a třetí Danil Fominych