Silniční cyklistika

Tour de France: Hříšníci se brání

Nepomohlo ani video, které spolu natočili. „Bojovali jsme před posledním stoupáním, měli jsme za sebou pět hodin na slunci, v pětatřicetistupňovém vedru. Měli jsme toho plné zuby,“ líčil Martin ve společném videorozhovoru pro magazín Velon. „A pak se to stalo, můžete to vidět na záběrech. Moc mě mrzí, co se stalo. Cítím se teď strašně, ale bylo to v zápalu boje, a to se prostě někdy ve sportu stane. Chci se omluvit Lukeovi, týmu Ineos i celému cyklistickému světu,“ kál se vynikající německý časovkám Tony Martin (Jumbo – Visma).

Nepomohlo ani video, které spolu natočili. „Bojovali jsme před posledním stoupáním, měli jsme za sebou pět hodin na slunci, v pětatřicetistupňovém vedru. Měli jsme toho plné zuby,“ líčil Martin ve společném videorozhovoru pro magazín Velon. „A pak se to stalo, můžete to vidět na záběrech. Moc mě mrzí, co se stalo. Cítím se teď strašně, ale bylo to v zápalu boje, a to se prostě někdy ve sportu stane. Chci se omluvit Lukeovi, týmu Ineos i celému cyklistickému světu,“ kál se vynikající německý časovkám Tony Martin (Jumbo – Visma).

 

 

 

„Myslím si, že jste všichni viděli, co se stalo. Prostě jsme oba bojovali, nešlo o nic vážného, přihodilo se to čtrnáct kilometrů před cílem. Poslední kilometry jsme odjeli spolu, vůbec jsme si neuvědomovali, že by se stalo něco špatného. Podali jsme si ruce,“ přidal se Velšan Luke Rowe (Ineos), který jel svou pátou Tour de France.

Incidentu dál nevěnovali žádnou pozornost, přísný trest tak vůbec nečekali. „Byl to pro nás šok,“ přiznal Luke Rowe„Strašný šok. Jsem hrozně zklamaný. Mohli nám dát druhou šanci, abychom ukázali, že už se to nestane,“ navázal Tony Martin.

 

 „Opustit tým v tak důležité chvíli, kdy bojujeme o celkové stupně vítězů v Paříži, a takovým způsobem, to je špatné. Ale nic se s tím nedá dělat, rozhodnutí padlo a my ho musíme akceptovat,“ dodal německý cyklista Tony Martin, který na Tour v barvách WorldTour ekipy Jumbo-Visma pomáhal Nizozemci Stevenu Kruijswijkovi.

„Je to největší sportovní událost na světě se spoustou jezdců a kamarádů. Cítím, že jsem zklamal je i sám sebe. Oba jsme chtěli odvést svou práci, možná jsme překročili nějakou hranici. Ale je to dost kruté,“ povzdechl si Velšan Rowe, který měl být coby domestik k ruce krajanovi Geraintu Thomasovi a Kolumbijci Eganu Bernalovi.

 

 

Václav Prokůpek, www.cyklonews.cz

 

 

REDAKCE