Silniční cyklistika

Francie pláče: Pinot vzdal a rozplakal se, etapa se zastavila a Alaphilippe asi přišel o žlutý dres

Tour de France předčasně opustil jeden z favoritů na přední umístění, ne – li celkové vítězství. Domácí závodník Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), který před začátkem dnešní 19. etapy figuroval na 5. příčce v celkovém pořadí, předčasně odstoupil kvůli zranění kolene na čtyřicátém kilometru etapy. Nastoupil do auta sportovního ředitele francouzské WorldTour stáje Groupama – FDJ, po nespěšném pokusu o ošetření lékařkou závodu. Pinot slzel,

Tour de France předčasně opustil jeden z favoritů na přední umístění, ne – li celkové vítězství. Domácí závodník Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), který před začátkem dnešní 19. etapy figuroval na 5. příčce v celkovém pořadí, předčasně odstoupil kvůli zranění kolene na čtyřicátém kilometru etapy. Nastoupil do auta sportovního ředitele francouzské WorldTour stáje Groupama – FDJ, po nespěšném pokusu o ošetření lékařkou závodu. Pinot slzel, vždyť mnohými Francouzi byl považován za jednoho ze dvou možných letošních francouzských vítězů Tour de France. Velmi dramatické události přinesla devatenáctá etapa Tour de France. Závod musel být zastaven kvůli nepřízni počasí – silnici po bouřce pokryly kroupy a sesuvy půdy. Vítězem se stal Egan Bernal, který jako první vystoupal na nejvyšší bod celého ročníku Col d'Iseran.

 

 

Ze zdravotními problémy se Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) potýkal dle vyjádření týmu FDJ již v 18. etapě.

 

Francie čeká na vítěze domácí Tour 34 let!

 

Thibaut Pinot vstupoval do etapy z pátého místa. Bohužel, z druhého alpského dne absolvoval jen třicet šest kilometrů. Poté jej bolest levého stehenního svalu, který si poranil v minulé etapě, donutila zastavit.

 

Domácí závodník ještě zkoušel situaci zlomit, bolest ale neustoupila a Pinot definitivně zastavil. Skončil tak jeden z nejlepších závodníků letošní Tour.

 

Nebývalé události ještě zdramatizovaly již tak dechberoucí Tour de France. Egan Bernal jako první vystoupal na Col d'Iseran, když nastoupil v polovině tohoto slavného stoupání. Dokázal odjet všem soupeřům a společně ještě se Simonem Yatesem se pustili do sjezdu. Po několika kilometrech byli ale spolu se všemi dalšími cyklisty zastaven. Silnici směřující do cílového Tignes totiž pokryly kroupy a sesuvy půdy, přes něž se cyklisté rozhodně dostat nemohli. Rozhodčí se tak rozhodli devatenáctou etapu předčasně ukončit 30 kilometrů před cílem. Platí časy z vrcholu Iseranu, což pro Bernala znamená jediné - je vítězem etapy a zároveň novým mužem ve žlutém, neboť dokázal setřást Juliana Alaphilippa.

 

 

                               Václav Prokůpek, Tour de France

 

 

REDAKCE