Silniční cyklistika

Cameron Meyer mistrem Austrálie

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

 

Loni mu titul proklouzl mezi prsty, ale letos už se Cameron Meyer raduje ze svého prvního domácího titulu. Špičkový dráhař čekal na vysněný titul dvanáct let a několikrát skončil na pódiu, nebo těsně pod ním. Pro Meyera je zisk dresu australského mistra velkým zadostiučiněním. 

Tým Mitchelton - Scott měl v Buninyongu početní převahu, ale tu nedokáže každý rok využít. Letos se to podařilo a jezdci týmu WorldTour byli u všeho podstatného. Posledních třicet kilometrů se neustále útočilo a nastupovalo. Lucas Hamilton se vydal do sólového úniku, ale spolupracující soupeři, Jay McCarthy (BORA - hansgrohe), Chris Harper (Jumbo - Visma), Nathan Haas (Cofidis) a další, ho dotáhli zpět okruh před cílem. 

Meyer zaútočil přes vrchol posledního stoupání. Haas se na něj pokusil dotáhnout, ale stíhací skupina už nespolupracovala a Meyer se vzdaloval a dojel si pro svůj první titul. 

"Bylo to dlouhých dvanáct let. Zamiloval jsem si tento závod už tak dávno a tolikrát jsem byl blízko. Někdo se mě nedávno ptal, proč chci tolikrát vyhrát, když už mám devět světových titulů. Ale můj bratr tu vyhrál, Luke Durbridge, jeden z mých nejlepších kamarádů, vyhrál a prostě jsem strašně chtěl vyhrát taky," popsal své pocity zcela nadšený Meyer. 

"Chci se obléct do zlaté a zelené, odjet do Evropy a s hrdostí dres nosit. Nemůžu dostatečně poděkovat svým týmovým kolegům. Měl jsem dnes zodpovědnost za výsledky jako jeden z lídrů a cítil jsem velký tlak, ale moji kolegové byli skvělí. Pořád jsme měli někoho vpředu a já měl k sobě neustále někoho, kdo mi pomáhal. Nakonec naše převaha zvítězila a dnes jsem měl svůj šťastný den," dodal nový šampión.  Také v závodě žen se radoval tým Mitchelton - Scott. Zvítězila Amanda Spratt, ve spurtu vedoucí dvojice porazila Justine Barrow, třetí skončila Grace Brown (Mitchelton - Scott). 

Amanda Spratt vyhrála už potřetí, ale šťastná byla stejně jako poprvé: "Je to stejné jako poprvé, možná lepší. Dlužila jsem to týmu, vedl si úžasně, Grace Brown odvedla spoustu práce v úniku. Je to u nás nezvyklé, ale dnes jsem byla jediným lídrem týmu. Byl to velký tlak, ale jsem ráda, že jsem dostala tuhle příležitost s využila ji."

                                                               Václav Prokůpek

REDAKCE