Sjezdové lyžování

Ledecká ve Špindlu startovat nebude

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká rozsekla další dilema, která ji přináší její sportovní obojživelnost. Druhý březnový víkend se jí v kalendáři závodů sešel lyžařský Světový pohár ve Špindlerově Mlýně a snowboardový ve švýcarském Scuolu. Na rozdíl od rozhodování mezi dvěma únorovými světovými šampionáty tentokrát dostalo přednost prkno.

Ve Špindlerově Mlýně se sejde lyžařská elita po osmi letech, Ledecká fanoušky zve z plakátů k akci. Jenže pojedou se točivé disciplíny. Slalom ve Světovém poháru nikdy neabsolvovala a obří slalom jen jednou, předloni dojela v Söldenu 32.

Ve snowboardovém SP je pro ni ve hře mnohem víc. I s několika vynechanými závody je v čele celkového pořadí a může počtvrté v řadě získat velký křišťálový globus. A do konce sezony zbývají jen dva závody, už ve Scolu by mohla Ledecká slavit.

 

 

Sportovní ambice prioritou

 

 

„Sportovní stránka dostala přednost. Moc rádi bychom viděli Ester ve Špindlerově Mlýně, kde s lyžováním začínala, ale musíme plně respektovat její sportovní ambice, které jsou stále jasnou prioritou,“ prohlásil David Trávníček, šéf společnosti Sport Invest, která Ledeckou zastupuje.

„Při kombinaci dvou sportů se musí často rozhodovat podle aktuální situace na poslední chvíli, což je u ní zcela běžné. Pokud by neměla šanci vyhrát Světový pohár na snowboardu, určitě by se ráda ukázala i českým fanouškům, kteří ji hodně podporují. Když ale tahle šance existuje, nedovolí Ester její závodní srdce závěr sezony na snowboardu vypustit,“ doplnil Trávníček.

 

                                                Václav Prokůpek

 

REDAKCE