Sjezdové lyžování

Ester Ledecká má křišťálový glóbus

Místo do Špindlerova Mlýna na lyže vyrazila do švýcarského Scuola bojovat na snowboardu o velký křišťálový glóbus za ovládnutí Světového poháru a tento plán Ester Ledecké vyšel. Česká hvězda v paralelním obřím slalomu obsadila stříbrnou pozici a je blízko čtvrtého celkového triumfu v pořadí paralelních disciplín.

Olympijská vítězka ze snowboardu i lyží prohrála ve Švýcarsku až ve finále s ruskou závodnicí Milenou Bykovovou. "Závod hodnotím kladně, moc se mi to líbilo. Milena zajela fantastickou jízdu. Jsem ráda, že jsem si to užila, a hlavně, že jsem trošku poskočila v celkovém hodnocení Světového poháru," řekla Ledecká.

 

Ledecká má díky druhému místu na kontě 5450 bodů. Před Rakušankou Sabine Schöffmannovou zvýšila náskok na 460 bodů, třetí Selina Jörgová z Německa ztrácí 630 bodů. "Celkové hodnocení se mi zatím líbí, ale uvidíme, jak se to vyvine. Máme před sebou ještě jeden závod," řekla Ledecká.

 

Jeden glóbus už si domů veze ze švýcarského střediska, kde převzala trofej za paralelní obří slalom, jehož hodnocení ovládla podruhé za sebou a potřetí v kariéře. "Jsem ráda, že ho mám.

 

Vybojovala jsem ho s prknem, který už mám dva roky, s kterým jsem vyhrála olympiádu a mám s ním spojeno strašně moc krásných závodů. Asi se s ním budu muset po sezoně rozloučit, takže to bude trošku smutný, ale doufám, že vybereme a najdeme ještě rychlejší," řekla Ledecká.

 

Ve Scuolu ovládla kvalifikaci. V osmifinále její soupeřka Švýcarka Ladina Jennyová vyjela z trati. Ve čtvrtfinále přešla česká závodnice přes Němku Ramonu Hofmeisterovou a v semifinále si poradila s další Němkou Cheyenne Lochovou.

 

Proti Bykovové zvolila Ledecká jako ve všech vyřazovacích jízdách červenou trať. Cílem projela česká hvězda o 23 setin později.

 

Třiadvacetiletá Ledecká je v této sezoně pošesté na stupních vítězů. Dvě výhry si připsala v únoru v Pchjongčchangu a v prosinci v Cortině d'Ampezzo. Finálový závod, paralelní slalom, se pojede 23. března v německém Winterbergu.

 

Před závěrem snowboardingové sezony se Ledecká postaví ještě na lyže. Od pondělí bude jezdit tréninky sjezdu na finále Světového poháru v andorrském středisku Soldeu, kde pojede sjezd 13. března. "Jsem strašně ráda, že jsem se tam dostala, a moc se těším," řekla Ledecká.

 

 

 

 

Poté se přesune do Winterbergu.

SP ve snowboardingu ve Scuolu (Švýcarsko) - paralelní obří slalom:

 

Ženy: 1. Bykovová (Rus.), 2. Ledecká (ČR), 3. Lochová (Něm.).

 

Konečné pořadí disciplíny (po 7 závodech): 1. Ledecká 5000, 2. Jörgová 3419, 3. Hofmeisterová (obě Něm.) 3258, ...56. Žďárská (ČR) 37.

 

Průběžné pořadí SP: 1. Ledecká 5450, 2. Schöffmannová (Rak.) 4990, 3. Jörgová 4819, ...57. Žďárská 37.

 

Muži: 1. Sobolev, 2. Loginov (oba Rus.), 3. D. Caviezel (Švýc.), ...v kvalifikaci 43. V. Brůžek (ČR).

 

Konečné pořadí disciplíny (po 7 závodech): 1. Mastnak (Slovin.) 3336, 2. Prommegger (Rak.) 3070, 3. Fischnaller (It.) 2709, ...61. V. Brůžek 49.

 

Průběžné pořadí SP: 1. Sobolev 4445, 2. Fischnaller 3629, 3. Mastnak 3616, ...63. V. Brůžek 49.


                                               Václav Prokůpek

 

 

REDAKCE