Tenis

Nová týmová soutěž ATP

Tenisté z celkem 24 zemí světa budou zkraje příští sezóny bojovat na premiérovém ročníku nově chystaného týmového ATP Cupu. Záměr, jenž byl odtajněn v listopadu, získává další konkrétnější obrysy. Ohlášena byla první dvě pořadatelská města.

Desetidenní zápolení má být nejen dobrou přípravou před grandslamovým Australian Open, ale i konkurencí Davisovu poháru.

Týmová soutěž pořádaná pod hlavičkou ATP se po zrušení světového poháru družstev, který se konal v německém Düsseldorfu do roku 2012, vrátí na okruh po osmi letech.

Vybrána již byla i první dvě pořadatelská města. Prvním z nich je Sydney, kde celá soutěž finálovými boji také vyvrcholí. Hrát se bude rovněž Brisbane. V obou případech platí, že dějišti budou areály, v nichž se konaly letošní turnaje ATP a WTA. Poslední pořadatelské město zatím vybráno nebylo.

První ročník ATP Cupu, jehož dotace činí 15 milionů amerických dolarů, se uskuteční ve dnech od 3. do 12. ledna 2020. Tenisté ze 24 zemí budou rozděleni do šesti skupin, do vyřazovací fáze postoupí nejlepší osmička. Hrát se budou v rámci jednoho týmového střetnutí vždy dvě dvouhry a jedna čtyřhra, přičemž nominováno může být do turnaje za jednu zemi až pět hráčů.