Tenis

Ferrerova rozlučka

Má se tak stát na květnovém podniku Masters v Madridu. Šestatřicetiletý tenista má předtím v plánu odehrát ještě čtyři turnaje, které patří k jeho nejoblíbenějším. Pro řadu tenisových fanoušků bude obtížné představit si profesionální okruh bez Davida Ferrera.

Někdejší světová trojka a finalista French Open 2013 David Ferrer si díky své slušnosti, skromnosti a v neposlední řadě také ohromné bojovnosti získal velkou popularitu.

 

Čas ale nejde zastavit. Ferrerova kariéra se ke konci nachýlila loni. Sezóna se mu vůbec nepovedla, na ATP turnajích měl výrazně zápornou bilanci. Na konci roku si alespoň částečně spravil chuť v oblíbeném Monterrey, kde ovládl solidně obsazený challenger.

 

V posledním roce své bohaté kariéry, kterou ozdobil mimo jiné sedmadvaceti turnajovými vavříny, absolvuje Ferrer pouhých pět ostrých turnajů. Všechny se řadí mezi jeho nejoblíbenější a nejúspěšnější. Získal na nich celkem jedenáct titulů, v dalších šesti případech uhrál finále.

 

Po exhibičním Hopman Cupu, kde porazil Ebdena a Pouilleho a také potrápil Alexandra Zvereva, se představí v Aucklandu. Na Novém Zélandu získal hned čtyři tituly, v letech 2011 až 2013 dokonce slavil vítězný hattrick. Kromě toho má na kontě další čtyři semifinálové účasti. Svou letošní kampaň zahájí proti Robinovi Haasemu.

 

Jak již Ferrer dříve avizoval, Australian Open kvůli náročnosti vynechá. Jeho druhým turnajem tak bude od 11. února antukové Buenos Aires, kde má na kontě tři trofeje. Po týdenní pauze se představí v mexickém Acapulcu, kde uspěl čtyřikrát. Třikrát se radoval ještě na antuce (2010 až 2012), čtvrtý vavřín přidal v roce 2015 na tvrdém povrchu, na němž se hraje i letos.

 

Poté se španělský veterán bude připravovat na dubnový turnaj kategorie ATP 500 v Barceloně. Ve španělské metropoli se probojoval čtyřikrát do finále, vždy ho ale porazil suverénní Rafael Nadal, majitel jedenácti turnajových trofejí.

 

Nejméně úspěšný je pro Ferrera podnik Masters v Madridu, přesto i v hlavním městě Španělska jeho výsledky budí respekt. Od změny povrchu z tvrdého na antuku v roce 2009 si zahrál dvakrát semifinále a čtyřikrát čtvrtfinále.

 

Fanoušci španělského matadora jistě doufají, že v oblíbeném prostředí přidá na své konto ještě jednu trofej. Za poslední tři roky ovládl jediný turnaj, předloni se radoval na antuce ve švédském Bastadu.

 

REDAKCE