Tenis

Kolumbijská senzace

Premiérová kvalifikace Davis Cupu skončila historickým úspěchem kolumbijského tenisu. Jihoamerický tým se poprvé od roku 1959, kdy se poprvé týmové soutěže zúčastnil, podívá do elitní společnost nejlepších daviscupových týmů. Přes Švédsko totiž Kolumbijci postoupili na finálový turnaj do Madridu.

Až do letošního roku se Kolumbie marně snažila probojovat do elitní Světové skupiny. Šestkrát se prokousala do baráže o Světovou skupinu a v roce 2015 byla jedno vítězství od postupu. Vedení 2:1 nad Japonskem ale nevyužila. Loni pak v baráži prohrála v Argentině 0:4.

 

Revoluční změna formátu Davis Cupu sice pustila Kolumbii do kvalifikace, ale ve společnosti hned 24 týmů se rozhodlo nemohlo jednat o onu vytouženou Světovou skupinu. Ta si dá totiž dostaveníčko až na finálovém turnaji v Madridu.

 

A k obrovské radosti kolumbijských příznivců u toho nebude chybět ani jejich tým. Ten dokázal zdolat Švédsko 4:0 na zápasy, když postupující bod uhrál favorizovaný deblový pár Juan-Sebastian Cabal a Robert Farah nad švédskou dvojicí Eriksson, Lindstedt.

 

                                    

                                                                                 Václav Prokůpek

 

REDAKCE