Tenis

Tiebreakové drama

Pořádné drama má za sebou v Dubaji Karolína Plíšková. I když Američanku Alison Riskeovou porazila ve dvou setech, o svůj triumf musela bojovat přes dvě hodiny. Na konci zápasu ale mohla na oslavu vítězství zatnout pěst, když soupeřku zdolala 7:6(3), 7:6(5).

Plíšková po vítězství nad Riskeovou postoupila do čtvrtfinále a obhájila loňské body. Přiblížila se navíc možnosti posunu ve světovém žebříčku, na kterém je aktuálně na pátém místě. V případě celkového triumfu by se mohla dokonce stát světovou dvojkou, pokud by Simona Halepová nepostoupila do semifinále.

Zápas měl dva zcela odlišné sety. Zatímco v prvním byl k vidění jen jeden neúspěšný brejkbol Američanky, v tom druhém se roztrhl pytel se ztrátami podání.

Plíšková úvodní sadu vyhrála 7:3 v tiebreaku, ve kterém předvedla výtečný výkon na returnu a proměnila v pořadí druhý setbol.

Ve druhém setu se česká hráčka dostala do problémů poté, co nevyužila čtyři brejkboly ve třetím gemu. Následně si totiž prohrála podání a musela dotahovat. To se jí i povedlo a rychlým rebrejkem v pátém gemu se vrátila do hry. Obě tenistky v osmém a devátém gemu jen marně zkoušely využít další šance na returnu, které mohly být pro vývoj druhé sady klíčové.

Plíšková následně v desáté hře čelila dokonce dvěma setbolům, ale v maratonském gemu, který se hrál přes sedm shod, nakonec podání udržela. Češka vzápětí čistou hrou sice prorazila Riskeové podání, ale duel nedoservírovala a musela opět do zkrácené hry.

Ta byla tentokrát mnohem vyrovnanější, ale Plíšková ji opět zvládla tak, aniž by soupeřku pustila k šanci ukořistit set. Po výhře 7:5 se mohla radovat z postupu.

O postup do semifinále si česká tenistka zahraje s nenasazenou Su-wej Sie z Tchajwanu.