Tenis

Turnajová jednička vyřazena

Turnaj v Dubaji přišel o svou nasazenou jedničku. Kei Nišikori překvapivě nestačil ve středečním souboji na Poláka Huberta Hurkacze, kterému podlehl po dvouhodinovém boji po setech 5:7, 7:5 a 2:6. Pro dvaadvacetiletého Poláka je to vůbec první skalp hráče z elitní desítky světového žebříčku.

Kei Nišikori měl po boku Rogera Federera a Stefanose Tsitsipase patřit v Dubaji k největším favoritům na zisk trofeje. Devětadvacetileté světové šestce však první účast na tomto turnaji ve Spojených arabských emirátech nevyšla.

Nasazená jednička sice přešla přes první zápas, když porazila Francouze Paira, ale hned o kolo dál přišla stopka od teprve dvaadvacetiletého Huberta Hurkacze z Polska.

Světová šestka středeční odpolední utkání hrubě nezvládla. První set mohl Nišikori za stavu 5:4 dopodávat, ale situaci nezvládl a přišel hned o tři gemy v řadě. Ve druhé sadě zase Japonec vedl 5:1, ale o vedení znovu přišel. Favorizovaný tenista si nakonec vynutil rozhodující sadu.

V té už měl ale navrch Hurkacz, který hrál jednoznačně životní utkání. Polská tenisová jednička dovedla utkání po dvou hodinách a pěti minutách do vítězného konce po setech 7:5, 5:7 a 6:2 a připsala si tak vůbec první skalp hráče z elitní desítky v kariéře.

Dvaadvacetiletý Polák je tak na prestižním turnaji v Dubaji mezi nejlepší osmičkou, jeho dalším soupeřem bude světová jedenáctka Stefanos Tsitsipas.