Tenis

Nadal káral zlobivé australské dítě

Osmifinálové utkání mezi Nickem Kyrgiosem a Rafaelem Nadalem na pětistovce v Acapulcu nabídlo pořádné drama. Australan nakonec odvrátil tři mečboly a slavil vítězství 3:6, 7:6(2) a 7:6(6). Španělský favorit po utkání svého soka kvůli chování zkritizoval.

Vinou zranění i nestabilních výkonů se Nick Kyrgios nyní nachází až na 72. místě žebříčku. Přesto v Acapulcu, kde předloni porazil Novaka Djokoviče, dokázal přehrát světovou dvojku Rafaela Nadala. 

 

Zajistil si tak posun o minimálně jedenáct příček vzhůru.

„Nick je velmi talentovaný. Může vyhrát grandslamy a probojovat se do špičky žebříčku,“ uznal kvality svého soupeře dvaatřicetiletý Nadal.

Zápas se však kvůli chování Kyrgiose neobešel bez kontroverzí. Australan mimo jiné překvapil podáním spodem. Zatímco Nadal mu po utkání jen nepříliš ochotně podal ruku, publikum bučelo.

„Existuje důvod, proč je Nick tam, kde je. Nemá dostatek respektu k publiku, soupeři i sobě samému,“ postěžoval si sedmnáctinásobný grandslamový vítěz.

 

Kyrgios si, dle předpokladů, nenechal nic líbit. „Jsem jiný než Rafa, on se umí daleko lépe soustředit. Nezná cestu, kterou jsem si musel projít, nic o mě neví, takže to nebudu poslouchat,“ uvedl třiadvacetiletý tenista.

 

Čerstvý čtvrtfinalista turnaje v Acapulcu byl posléze ještě konkrétnější. „Naše hry se liší. On je mezi body velmi pomalý. Existuje pravidlo, že se musíte držet rychlosti servírujícího hráče. Rafa je ale vždycky pánem času,“ okomentoval Kyrgios, který se ve čtvrtfinále utká se Stanem Wawrinkou.

                                                                      Václav Prokůpek

 

REDAKCE