Tenis

Chce se věnovat dítěti i vyhrávat

Viktoria Azarenková má na svém kontě 20 turnajových prvenství a dva grandslamové tituly. Od porodu syna a následného návratu na okruh WTA se však bývalé světové jedničce příliš nedaří a momentálně jí patří až 48. příčka. „Vím, že to není ideální, ale snažím se tvrdě pracovat na tom, aby se to zlepšilo, konstatovala Běloruska. Chci znovu vyhrávat, ale být matkou je prioritou číslo jedna,“ uvádí Viktoria Azarenková. která se na kurty po porodu syna Lea vrátila v roce 2017 na trávě na Mallorce a poté odehrála ještě Wimbledon.

Od té doby však řešila soudní spor o péči o syna se svým bývalým přítelem Billem McKeaguem. Bývalá světová jednička se pak skoro rok na turnajích kvůli soudnímu procesu neobjevila, neboť nemohla vycestovat z USA.

 

Na okruhu WTA se tak Běloruska představila znovu až vloni v Indian Wells, kde skončila ve druhém kole. Odcestovat směla též do Miami a tam už to bylo mnohem lepší. Běloruska se na Floridě rozehrála do parádní formy a uhrála semifinále, po zbytek sezony se jí však znovu nedařilo, když uhrála jen dvě čtvrtfinále na turnajích v San José a v Tokiu. Zatím se zdá, že ani začátek sezony 2019 nepřinese žádnou výraznější pozitivní změnu. Azarenková, jež v průběhu své kariéry vyhrála již dvacet turnajů a dvakrát ovládla Australian Open (2012 a 2013), letos na okruhu WTA odehrála pouze čtyři zápasy, přičemž tři z nich prohrála.

 

„Zažila jsem toho v tenise už hodně, pořád tento sport miluju, ale po porodu syna se jisté věci změnily. Chci znovu vyhrávat, ale být matkou je pro mě teď prioritou číslo jedna,“ konstatovala Azarenková, které patří v žebříčku WTA 48. příčka.

 

„Tenis je skvělý sport, který vás naučí stát na vlastních nohou, být disciplinovaný a rozhodovat se sám za sebe. Leo se mnou tráví na kurtu poměrně mnoho chvil, rád si tam hraje, ale v budoucnu ho rozhodně nebudu nutit k tomu, aby hrál jen tenis. Budu šťastná, když ho bude bavit, ale byla bych ráda, kdyby si vyzkoušel více různých disciplín, protože jen tak pak může najít to, co ho bude bavit nejvíce. Já si vybrala tenis, co si vybere on, bude jen na něm. Já budou tou, která ho bude podporovat naprosto ve všem, co bude dělat,“ říká Victoria Azarenková.

 

                                                                                                                    Václav Prokůpek                                   

 

REDAKCE