Tenis

Láme rekordy v dvojchybách

Nejlepší tenisová léta drobné Italky jsou zřejmě minulostí. Bývalá světová pětka a dříve vyhlášená antukářka Sara Erraniová zažívá katastrofální vstup do sezóny a schytává jednu porážku za druhou. Vítězka devíti turnajů WTA se navíc nebývale trápí na servisu, který je už tak považován jako jeden z nejpomalejších na okruhu.

Podává jako Erraniová! Přirovnání, které se užívalo i za dob největší Italčiny slávy. Pravda – servis nikdy nebyl její doménou, výměny ale dokázala získávat díky hbitým nohám a šikovným rukám. Její úderová technika a variabilita hry byla vytříbená – ne nadarmo byla i deblovou světovou jedničkou.

 

Ty doby jsou ale pryč. Aktuálně se Erraniová potácí až ve třetí stovce světového pořadí a zlepšení je v nedohlednu. Tím spíše, že italská tenistka má na svých porážkách značný podíl právě vinou špatného podání.

 

O víkendu se Erraniová představila v kvalifikaci antukového turnaje v Bogotě. Zde se v úvodním kole protrápila skrze tři sety k postupu přes Američanku Laovou, které však darovala hned osmnáct fiftýnů zdarma skrze dvojchyby.

 

Jen o den později už stejné množství zkažených druhých servisů stálo Erraniovou účast v hlavní soutěži, když podlehla ve třech setech krajance Paoliniové. Duel navíc zakončila znechuceně podáním spodem, a tak bývá Italka pomalu přirovnávána k australskému „zlobivému dítěti“ Nicku Kyrgiosovi, jehož mnohdy lehkovážný přístup k zápasům budí rozpaky.

 

                                                                        Václav Prokůpek

REDAKCE